Dramatyczne dane. Czarny rekord czwartej fali koronawirusa

dwa ciała znalezione

Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia. Dziś niestety pobity został rekord czwartej fali koronawirusa. Mowa o najtragiczniejszej statystyce, która dotyczy zgonów. Tylko poprzedniej doby z powodu COVID-19 zmarło aż 775 osób. Wiadomo też o liczbie nowych dobowych zakażeń. Tragiczne liczby zwracają uwagę przede wszystkim w kontekście zbliżających się świąt, które już lada dzień.

Dramatyczne dane. Czarny rekord czwartej fali koronawirusa – ilość zgonów przeraża

Fatalne dane docierają z Ministerstwa Zdrowia. Dziś padł czarny rekord czwartej fali koronawirusa. Zanotowano największą od dawna liczbę w najpoważniejszej statystyce, która dotyczy zgonów. Tylko poprzedniej doby, z powodu COVID-19 w Polsce zmarło aż 775 osób. Ta liczba mówi sama za siebie i jest naprawdę dramatyczna. To jednak nie koniec. Przybyło także sporo nowych zakażeń, jednak ta statystyka w porównaniu z ostatnimi tygodniami i tak wygląda już nieco lepiej. Resort zdrowia poinformował o 18 021 nowych przypadkach. RMF24.pl wyróżnia, z jakich regionów kraju pochodzą:

18 021 nowych zakażeń koronawirusem pochodzi z województw: mazowieckiego (2785), śląskiego (2425), wielkopolskiego (2026), małopolskiego (1710), dolnośląskiego (1527), pomorskiego (1241), łódzkiego (1062), zachodniopomorskiego (929), kujawsko-pomorskiego (850), warmińsko-mazurskiego (633), podkarpackiego (576), opolskiego (549), lubelskiego (503), lubuskiego (419), świętokrzyskiego (412), podlaskiego (227).

Podaje się, że bezpośrednio przez COVID-19, z 775 osób zmarło 247, natomiast 528 zmarłych zmagało się z chorobami współistniejącymi.

ZOBACZ TAKŻE: OMIKRON – GŁÓWNY OBJAW. LEKARZE NIE MAJĄ CO DO NIEGO ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI. POJAWIA SIĘ PRZEWAŻNIE NOCĄ. O JAKĄ DOLEGLIWOŚĆ CHODZI? TO WŁAŚNIE ONA MOŻE WSKAZYWAĆ NA ZAKAŻENIE NOWYM WARIANTEM

Większość zgonów to osoby, które nie były zaszczepione – Ministerstwo Zdrowia podaje dokładne statystyki

Jak czytamy w portalu informacyjnym RMF24.pl – Ministerstwo Zdrowia podało dokładnie statystyki, które dotyczą dramatycznej liczby zgonów. Jak się okazuje, większość ze zmarłych nie była zaszczepiona. Resort zdrowia podaje, że spośród wszystkich zgonów, 73% dotyczy osób niezaszczepionych. RMF24.pl podaje jeszcze, że:

Wśród osób w pełni zaszczepionych, które nie poradziły sobie z chorobą, 70 proc. to dotknięci wielochorobowością.

Ponadto, średnia wieku zmarłych to 75 lat. Natomiast blisko 83% zmarłych to osoby powyżej 65. roku życia.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.