Dezerter oskarżony o przemoc na własnej matce – nowe informacje w sprawie byłego polskiego żołnierza

Dezerter

Do mediów nieprzerwanie docierają kolejne niepokojące informacje o byłym polskim żołnierzu, który zdecydował się przejść na białoruską stronę. Okazuje się, że dezerter miał stosować przemoc na własnej matce, a nawet grozić jej śmiercią.

Dezerter Emil Cz.

Przypomnijmy, że Emil Cz. jest byłym polskim żołnierzem, który służył w 16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej, a także służył na polsko-białoruskiej granicy. Mężczyzna zdecydował się zbiec na Białoruś i poprosić tamtejszą władzę o azyl. Co więcej, dezerter udzielił kontrowersyjnego wywiadu białoruskiej telewizji, w którym zdecydował się oczernić polską armię. Twierdził, że jego dezercja wynika z braku zgody na działania polskich władz, a także rzekomego niehumanitarnego traktowania migrantów z Bliskiego Wschodu.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE INFORMACJE O POLSKIM ŻOŁNIERZU, KTÓRY ZBIEGŁ NA BIAŁORUŚ

Po czasie wyszło również na jaw, że Emil miał mieć konflikt z prawem i prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

Dezerter oskarżony o przemoc na własnej matce

Nowe doniesienia wskazują na kolejne czyny karalne. Okazuje się bowiem, że Emil ma dużo więcej na sumieniu. Fakt dotarł do informacji, z których dowiadujemy się, że mężczyzna miał znęcać się nad swoją matką, zakazać jej wychodzenia z domu, a także zmuszać do kupowania alkoholu i papierosów.

W dniu 7 maja 2021 roku uderzył pokrzywdzoną wielokrotnie otwartą dłonią w twarz i tył głowy, a następnie oburącz zaciskał dłonie na jej szyi, uderzył ją także zaciśniętą pięścią i głową w twarz, jak również groził jej pozbawieniem życia – poinformował rzecznik sądu w Olsztynie w rozmowie z Faktem.

Emila Cz. skazano na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Otrzymał również sądowny zakaz zbliżania się do matki na co najmniej 50 metrów, a ponadto przez rok nie mógł utrzymywać z nią kontaktów.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, fakt.pl, wprost.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.