Omikron – główny objaw. Lekarze nie mają wątpliwości. Pojawia się nocą

omikron główny objaw

Omikron – główny objaw wskazany przez lekarzy! Medycy nie mają wątpliwości, że chodzi właśnie o to. Mało tego, wszystko ma pojawiać się nocą, lub podczas snu. O nowym wariancie wiadomo coraz więcej. Co powinno zwrócić naszą uwagę w kontekście ewentualnego zakażenia Omikronem? Warto dodać, że w Polsce odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażenia nową mutacją wirusa.

Omikron – główny objaw. Lekarze nie mają wątpliwości. Pojawia się nocą i gdy śpimy

W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia Omikronem. O nowej mutacji wiadomo coraz więcej. Najczęściej przeważają głosy, że jest ona o wiele bardziej zaraźliwa niż wszystkie poprzednie, dotychczas znane warianty koronawirusa. Początkowe obserwacje wskazują jednak na to, że zakażenia przebiegają raczej łagodniej.

Teraz mówi się o głównym objawie, dzięki któremu można rozpoznać zakażenie Omikronem. Pisze o tym między innymi portal o2.pl. Już jakiś czas temu zauważono, że Omikron przypomina swoim przebiegiem przeziębienie albo grypę. Zakażenie wiąże się z osłabieniem organizmu, bólami mięśni, wyższą temperaturą i bólem głowy. Warto jednak zaznaczyć, że raczej nie pojawia się utrata węchu i smaku, jak miało to miejsce przy poprzednich wariantach zarazy. Rzadkością jest także suchy i duszący kaszel. Jednakże, zwraca się uwagę na pewien nietypowy objaw, który może wyróżniać zakażenie Omikronem. Mówił o tym Dr Amir Khan w rozmowie z Wales Online. O co dokładnie chodzi?

ZOBACZ TAKŻE: MAMED CHALIDOW WRZUCIŁ NAGRANIE Z KLINIKI. TAK WYGLĄDA JEGO TWARZ PO BRUTALNYM NOKAUCIE NA SOBOTNIM KSW. NA WIDEO WYPOWIEDZIAŁ SIĘ TEŻ LEKARZ

Nocne poty mogą wskazywać na zakażenie Omikronem

Jak czytamy w o2.pl, Dr Amir Khan w Wales Online wskazał na jeszcze jeden objaw, który może wyróżniać zakażenie Omikronem. Mowa o nocnych potach, na które uskarżają się pacjenci dotknięci nowym wariantem. Wspomniany portal cytuje wypowiedź doktora:

Lekarze z RPA, opisują te pięć nowych objawów. Drapanie w gardle, suchy kaszel, łagodne bóle mięśni, skrajne zmęczenie i nocne poty.

Zwraca się uwagę, że nocne poty bywają bardzo dokuczliwe. Wszystko może się wiązać nawet z koniecznością zmiany pościeli i ubrań.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.