Dramat podczas meczu z okazji finału WOŚP. Nie żyje 46-latek

dramat podczas meczu

Dramat podczas meczu z okazji finału WOŚP. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w minioną niedzielę. Z tej okazji w całym kraju miejsce miało wiele wydarzeń, podczas których zbierano pieniądze przeznaczone na walkę z sepsą. Był to już 31. finał wielkiego wydarzenia. Niestety, podczas jednego z charytatywnych meczów doszło do tragedii. Na boisku zmarł 46-letni Dariusz Szczepaniak. Był trenerem, nauczycielem oraz menedżerem sportu i założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Więcej poniżej.

Dramat podczas meczu z okazji finału WOŚP. Nie żyje 46-latek

Tegoroczny finał WOŚP pod wieloma względami był rekordowy. Już na ten moment deklarowana zebrana suma jest o wiele większa niż choćby przed rokiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Tym razem pieniądze zebrane podczas 31. finału WOŚP przeznaczone będą na walkę z sepsą. Niestety, podczas jednego z wydarzeń z tejże okazji doszło do wielkiego dramatu. W trakcie jednego z charytatywnych meczów piłkarskich, na boisku zmarł 46-letni Dariusz Szczepaniak. Jak czytamy w o2.pl, mężczyzna był trenerem i nauczycielem. Ponadto był również założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów oraz menedżerem sportu.

Dariusz Szczepaniak zasłabł podczas finałowego spotkania turnieju piłkarskiego, organizowanego w Ostrzeszowie. Serwis o2.pl podaje, że momentalnie przystąpiono do akcji reanimacyjnej, jednak niestety nie powiodła się ona. Odejście 46-latka wywołało wielkie poruszenie. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej na Facebooku napisał:

Dotarła do nas informacja o śmierci Dariusza Szczepaniaka – założyciela AP Ostrzeszów, menedżera sportu, organizatora szkolenia młodzieży, który pełnił również funkcję trenera kadry Południe w ramach projektu Kadr Regionów. Zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ TAKŻE: Jackowski wskazał konkretne polskie miasto. „Widzę zabarykadowane ulice”

„Dariusz charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Był oddanym nauczycielem i dobrym kolegą”

Poruszający wpis na Facebooku opublikował Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak:

Dariusz charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Był oddanym nauczycielem i dobrym kolegą. To olbrzymia strata dla całego środowiska piłkarskiego, ale i dla naszej społeczności. To nie tak miało być…

źródło: o2.pl, rzeczpospolita.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.