IMGW ostrzega Polaków – to się wydarzy już w ten weekend!

co się dzieje w Polsce

IMGW ostrzega Polaków – to się wydarzy już w ten weekend! W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza. W poprzedni weekend w wielu miejscach w kraju zmagaliśmy się z zalegającym śniegiem. Przez mijający tydzień jego spora część zniknęła, jednak nadal jest zimno, mgliście i szaro. Wiele wskazuje na to, że tendencja się utrzyma. Na co powinniśmy się przygotować w rozpoczynający się właśnie weekend? Szczegóły i zapowiedzi ekspertów znajdziecie poniżej.

IMGW ostrzega Polaków – to się wydarzy już w ten weekend!

Zima na dobre zagościła do Polski. Poprzedni weekend dał się we znaki wielu kierowcom – zwłaszcza na południu kraju. Obfite opady sparaliżowały ruch na drogach. Obecnie na zewnątrz jest szaro, bardzo zimno i momentami mgliście. Zdaniem ekspertów z IMGW taka tendencja ma się utrzymać. Niestety, miejscami może być bardzo niebezpiecznie – właśnie ze względu na mgły. Mogą one bowiem nie tylko ograniczać widoczność (nawet do 200 metrów), ale również marznąć i sprawiać, że będzie naprawdę bardzo ślisko.

Sobota stanie pod znakiem dość dużego zachmurzenia. Ponadto mogą pojawić się słabe opady śniegu. Słaby ma być również wiatr. Temperatura maksymalnie spadnie do -5 stopni Celsjusza. W niedzielę ma również nasilić się wiatr. Eksperci z IMGW podają:

Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C na Suwalszczyźnie do 3°C na północnym zachodzie i 4°C nad morzem, w dolinach górskich od –5°C do –2°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na Podkarpaciu umiarkowany północno-wschodni.

ZOBACZ TAKŻE: Kuferek z programu „1 z 10” – tajemnica rozwiązana! Prawdopodobnie nikt nie zgadnie, co się tam znajduje…

Marznące opady mżawki spowodują gołoledź. W których miejscach?

IMGW ostrzega przed ekstremalnie niebezpiecznymi warunkami na drodze. Najgorzej ma być w Jeleniej Górze i okolicach powiatu karkonoskiego. Wszystko przez marznące opady mżawki, które spowodują gołoledź. Drogi będą bardzo śliskie.

źródło: o2.pl, IMGW, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.