Donald Trump wie co dzieje się z Kim Dzong Unem. Świat pozna prawdę?

donald trump

Donald Trump wie co dzieje się z Kim Dzong Unem! Portal RMF24.pl przytoczył słowa obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, z których jasno wynika, że ma on informacje o stanie zdrowia dyktatora z Korei Północnej. Nie milkną echa i spekulacje dotyczące sytuacji w tamtym kraju. Wiele osób wieszczy śmierć przywódcy, inni natomiast są przekonani, że jest on w ciężkim stanie po poważnej operacji serca. Co na to wszystko mówi jednak Donald Trump?

Donald Trump zapewnia, że wie co dzieje się z Kim Dzong Unem. Pozostaje przy tym jednak dość tajemniczy

Od kilku dni coraz głośniej robi się wokół Korei Północnej. Wszystko związane jest z przywódcą tamtejszego narodu. Niemal od początku miesiąca Kim Dzong Un nie był widziany, opuściwszy przy tym huczne obchody urodzin swojego dziadka. Na uroczystościach zabrakło go po raz pierwszy, od kiedy sprawuje najwyższą władzę w swoim państwie. Momentalnie ruszyła lawina spekulacji. Pewne dobrze poinformowane zagraniczne źródła dotarły do informacji, jakby dyktator przeszedł poważną operacje serca i był aktualnie w stanie ciężkim, lub wręcz – jak ujmuje to RMF – w stanie wegetatywnym. Mało tego – pojawiły się także pogłoski o śmierci Kim Dzong Una.

Na temat całej sprawy wypowiedział się także nie kto inny jak Donald Trump. Wszystko miało miejsce na briefingu prasowym, a pytania dotyczące Korei Północnej prezydentowi USA zadali dziennikarze. Odpowiedzi Trumpa nie były jednoznaczne, ale dał do zrozumienia, że wie o pewnych szczegółach.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSJE WOKÓŁ SŁÓW PREZYDENTA OSAKI – ZACHĘCA, ABY ZAKUPY W JAPONII ROBILI JEDYNIE MĘŻCZYŹNI. WSZYSTKO ARGUMENTUJE TYM, ŻE KOBIETY W SKLEPACH KUPUJĄ DŁUŻEJ, CO MOŻE MIEĆ WPŁYW NA ROZPRZESTRZENIANIE SIĘ WIRUSA

Trump: „Mam dobre rozeznanie, ale nie mogę o tym na razie mówić”

Donald Trump nie powiedział wprost co dzieje się z głową państwa północnokoreańskiego, ale dał jasno do zrozumienia, że faktycznie coś jest na rzeczy. Słowa prezydenta USA przytoczył portal RMF, my natomiast cytujemy je poniżej:

Nie mogę wam powiedzieć dokładnie. Tak, mam dobre rozeznanie, ale nie mogę o tym na razie mówić. Życzę mu zdrowia, mieliśmy dobre relacje z Kim Dzong Unem.

Później Trump dodał:

Liczę, że czuje się dobrze. Wiem, jak się czuje, relatywnie rzecz biorąc.

Zobaczymy, prawdopodobnie więcej dowiecie się w niedalekiej przyszłości.

Jeśli ktoś liczył, że Trump nieco uspokoi spekulacje – może się srogo zdziwić. Tak naprawdę teraz dyskusja może rozpocząć się na nowo.

źródło: RMF24.pl