Burmistrz Osaki: podczas epidemii na zakupy tylko mężczyźni, bo robią to szybciej

burmistrz osaki

Burmistrz Osaki: podczas epidemii na zakupy powinni chodzić tylko mężczyźni. Wszystko przez to, że według niego, zajmuje im to zdecydowanie mniej czasu niżeli kobietom. To ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się zarazy. Słowa Japończyka obiły się echem na całym świecie, budząc wiele kontrowersji. Wiele środowisk zarzuciło mu seksizm. Są też tacy, którzy zwyczajnie podzielają zdanie Ichiro Matsuiego. Co ważne i ciekawe, to nie jest jedyny niekonwencjonalny pomysł burmistrza…

Burmistrz Osaki: podczas epidemii na zakupy tylko mężczyźni. Wszystko dlatego, że są bardziej zdecydowani i szybciej wybierają potrzebne produkty

Koronawirus nadal spędza sen z powiek ludziom w wielu krajach. Poza choćby Polską, z zarazą musi mierzyć się między innymi Japonia. Jak podaje portal TVN24.pl, już w piątek w Japonii było ponad 12 tysięcy zakażonych, a ponad 300 osób zmarło na skutek wirusa. W Osace, a więc jednym z większych japońskich miast, z początkiem kwietnia wprowadzono stan wyjątkowym. W światowych mediach przewija się natomiast dość interesująca wypowiedź prezydenta Osaki. Ichiro Matsui miał dziarsko stwierdzić, że jego zdaniem zakupy powinni robić tylko mężczyźni. A to dlatego, że są bardziej zdecydowani od kobiet, dzięki czemu w sklepie spędzają mniej czasu – a to może mieć wpływ na ograniczenie kontaktów międzyludzkich i spowolnienie ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. Nie wszystkim środowiskom spodobało się takie podejście rządzącego.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM POLKA UDAŁA SIĘ ZA ZAKUPY – JAK GDYBY NIGDY NIC PORUSZAŁA SIĘ POŚRÓD INNYCH LUDZI. JEST JUŻ W RĘKACH POLICJI, NAJBLIŻSZE MIESIĄCE SPĘDZI W WIĘZIENIU!

To nie jedyny niekonwencjonalny pomysł burmistrza Osaki. Niektóre grupy społeczne oburzone jego podejściem

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkim wypowiedź burmistrza Osaki przypadła do gustu. Oburzyły się przede wszystkim środowiska kobiece, które absolutnie nie zgadzają się z Matsuim.

Ten jednak poszedł jeszcze o krok dalej. Kolejny pomysł mężczyzny jest już mniej kontrowersyjny, ale równie interesujący. Zalecił on, aby osoby urodzone w miesiącach parzystych, zakupy robiły właśnie w dni parzyste. Idąc tym tokiem rozumowania, urodzeniu w miesiącach nieparzystych, zakupy mają robić w dni nieparzyste. To także może wpłynąć na równomierne rozłożenie ruchu i uniknięcie skupisk.

Czy Japończycy zastosują się do rad włodarza Osaki? Może okazać się, że niefortunne stwierdzenie Pana Matsui przyniesie zupełnie odwrotny skutek od odczekiwanego.

źródło: TVN24, CNN