Kim Dzong Un nie żyje? Coraz więcej spekulacji, zlokalizowano jego pociąg

kim dzong un

Kim Dzong Un z poważnymi kłopotami zdrowotnymi? Specjaliści z całego świata próbują dociec, co tak naprawdę dzieje się właśnie w Korei Północnej. Pojawiły się bowiem niepokojące spekulacje, jakoby tamtejszy wódz Kim Dzong Un przeszedł skomplikowaną operację serca, a jego stan po zabiegu – delikatnie mówiąc – nie należy do najlepszych. Gdyby tego było mało, niektóre przekazy sugerują, jakby następca Kim Ir Sena nie żył. Tymczasem zdjęcia satelitarne uchwyciły jego pociąg w Wonsan. Tam znajdować ma się luksusowa posiadłość dyktatora. Cały świat bacznie przygląda się temu, co może czekać jedno z najbardziej „zamkniętych” państw na naszym globie.

Kim Dzong Un z poważnymi problemami zdrowotnymi? Spekulacji jest coraz to więcej

Podczas gdy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa i jej skutkami, ciekawe rzeczy dzieją się w odległej i zamkniętej Korei Północnej. Zagraniczne media sugerują, że coś złego mogło spotkać tamtejszego przywódcę – Kim Dzong Una. Dyktator 12 kwietnia miał przejść poważną operacje serca, o czym informuje portal RMF24.pl, powołując się na południowokoreańskie agencje informacyjne. Wszystko zdają się potwierdzać uroczystości 108. urodzin Kim Ir Sena, w których Kim Dzong Un tym razem nie brał udziału. Jest to wydarzeniem bezprecedensowym. Gdyby tego było mało, niektórzy snują domysły, że przywódca Korei Północnej nie żyje. Wiele źródeł jednak to dementuje.

ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCE SŁOWA BURMISTRZA JAPOŃSKIEJ OSAKI! RZĄDZĄCY STWIERDZIŁ, ŻE NA ZAKUPY POWINNI CHODZIĆ TYLKO MĘŻCZYŹNI – DLATEGO, ŻE SĄ BARDZIEJ ZDECYDOWANI I SPĘDZAJĄ W SKLEPACH MNIEJ CZASU! NIE WSZYSTKIM SIĘ TO SPODOBAŁO…

Pociąg Kim Dzong Una widziany ze zdjęć satelitarnych przy jego przybrzeżnej posiadłości – tam przebywa dyktator?

RMF powołując się na agencję Reuters podaje, że w miniony czwartek do Korei Północnej wysłani zostali chińscy specjaliści z zakresu medycyny. Mają pomóc w leczeniu północnokoreańskiego przywódcy.

Pojawiły się także przypuszczenia co do tego, gdzie aktualnie przebywa dyktator. Zdjęcia satelitarne zlokalizowały jego pociąg, który stoi nieopodal jego posiadłości w mieście Wonsan. Właśnie przedstawionym na fotografii składem, Kim Dzong Un ma zwykle podróżować.

Nawet jeśli głowa państwa faktycznie się tam znajduje, nadal nie wiadomo co tak naprawdę ze zdrowiem władcy. W mediach trwają natomiast spekulacje, kto mógłby zostać jego ewentualnym następcą. Wielu wskazuje na siostrę aktualnego przywódcy, która ma być jego prawą ręką. Wszystko dlatego, że dzieci dyktatora są jeszcze zbyt młode do objęcia tejże funkcji.

Niewykluczone także, że obecna głowa państwa nadal będzie sprawować rządy nad narodem. Nie jest to jednak pewne, gdyż zdobycie jakichkolwiek rzetelnych informacji z tak odizolowanego państwa, niemal graniczy z cudem.

źródło: Reuters, RMF, CNN