Donald Trump skazany na śmierć! Szokujący wyrok sądu

donald trump skazany na śmierć

Donald Trump skazany na śmierć! W mediach wybuchła burza po tym, jak szokujący wyrok wydał jemeński sąd. Według tamtejszych rozjemców prawa, aktualny prezydent USA jest winny za zbombardowanie autobusu pełnego dzieci – takie rewelacje podaje portal o2.pl. Oprócz Trumpa, skazano także kilku innych znanych, światowych przywódców. Wśród nich jest między innymi król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd, a także sam prezydent Jemenu. Za wydanie wyroku odpowiedzialny jest jemeński sąd, który podlega ruchowi Huti.

Donald Trump skazany na śmierć! Szokujący wyrok jemeńskiego sądu. Za co skazano prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Porażające wieści pojawiły się w serwisach internetowych na całym świecie. Według niedawnych doniesień, aktualny prezydent USA – Donald Trump – został skazany na śmierć. Za tak szokujący wyrok odpowiedzialny jest sąd w Jemenie. Jak się okazuje, w sprawie głowy amerykańskiego państwa orzekał co prawda jemeński, ale podlegający ruchowi Huti sąd. To właśnie tenże ruch od około pięciu lat walczy z prezydentem Jemenu – Abdem Rabbuhem Mansurem Hadim. Jak łatwo się domyśli, także jego skazano na śmierć.

Odpowiedzialnym za wydanie wyroków nie podobały się kontakty prezydenta Jemenu z koalicją państw pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na śmierć skazano także króla Arabii Saudyjskiej, Salmana ibn Abda.

ZOBACZ TAKŻE: INSTAGRAM – JAK ZMIENIĆ IKONĘ NA KLASYCZNĄ? NOWOŚĆ OD TWÓRCÓW PORTALU Z OKAZJI 10-LECIA DZIAŁALNOŚCI APLIKACJI. TO BARDZO ŁATWE – ZOBACZ PORADNIK!

Chodzi o nalot na market, w którym zginęło aż 40 dzieci. 10 osób uznano winnymi tego zdarzenia

Jak podaje portal o2.pl, najsurowsze możliwe kary nałożono za nalot na market, który miał miejsce w 2018 roku. Zdarzenie było to niezwykle tragiczne, a śmierć poniosło w nim aż 40 małych dzieci. Podczas ataku, siedziały one w szkolnym autobusie. Poza nimi zginęło 11 osób dorosłych. Za atak odpowiedzialni mieli być Saudyjczycy.

Sprawę rozpatrywano jako zbrodnię wojenną. Tym samym wspomniany wcześniej sąd Huti zdecydował się na ogłoszenie tak zwanego zaocznego wyroku śmierci dla – bagatela – 10 osób. Wśród nich znajduje się właśnie między innymi prezydent USA, Donald Trump.

Kara śmierci to jednak nie jedyne żądania sądu Huti. Według orzekających, wskazani za winnych powinni jeszcze zapłacić zadośćuczynienie rodzinom ofiar ataku. W sumie wyliczono, że kosztowałoby to mniej więcej 10 mld dolarów.

Na koniec warto dodać, że orzekający w sprawie wyroków śmierci sąd Huti, jest nielegalny. Taką decyzję swego czasu podjęły właściwe organy sądownicze Jemenu. Co to tak właściwie oznacza? Najprościej rzecz ujmując – wyrok, mimo iż zapadł, jest symboliczny.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.