Proboszcz z Nowego Targu twierdzi, że w jego kościele nie można zarazić się koronawirusem – wykorzystał technologię NASA

Proboszcz z Nowego Targu

Proboszcz z Nowego Targu uważa, że zastosował w swoim kościele innowacyjną technologię, która uniemożliwia zarażenie się koronawirusem. Jak twierdzi, budynek został wyposażony w „system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy i utleniania tlenkiem tytanu”, przez co pomieszczenie jest stale i dokładnie dezynfekowane. W związku z tym zamieścił w mediach społecznościowych post, a w nim certyfikat „Bezpieczny Kościół”.

Proboszcz z Nowego Targu zapewnia, że w jego kościele nie da się zarazić koronawirusem

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera swoje żniwo. Sytuacja nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie nie jest stabilna, a zakażeń i ofiar wciąż przybywa. Warto wspomnieć, że tylko w ciągu ostatniej doby w naszym kraju potwierdzono ponad 3 tys. nowych przypadków. Co więcej, jest to kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość dobowych zarażeń. W czasach fake news’ów i panującej paniki temat pandemii wciąż wzbudza kontrowersje. Niektórzy jednak twierdzą, że potrafią wygrać z niebezpiecznym wirusem. Uważa tak m.in. proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu, który twierdzi, że w jego kościele nie ma możliwości, aby zarazić się koronawirusem.

Na oficjalnym profilu na Facebooku Parafii dowiadujemy się, że budynek wyposażono w:

system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi. 

Z postu dowiadujemy się również, że innowacyjne rozwiązanie skutecznie usuwa bakterie, pleśnie, alergeny, nieprzyjemny zapach i wirusy, w tym wirus grypy i Covid-19.

Należy zauważyć, że ów system opracowany przez NASA jest elementem wyposażenia najnowszych samolotów Boeinga.

ZOBACZ TAKŻE: COVIDOWE GADŻETY CORAZ POPULARNIEJSZE – CZYM JEST IZIDOR?

Lokalne media donoszą, że proboszcz podczas ostatniej liturgii poinformował parafian, że w kościele nie ma możliwości zarażenia się koronawirusem. Ponadto dodał, że nie ma również obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

W naszym kościele można uczestniczyć w liturgii bez maseczki. Proszę się nie martwić, że można się zarazić, bo nie można – skwitował.

źródło: donald.pl, facebook.com, gazetaplus.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.