Do sieci trafił pierwszy zwiastun aktorskiej wersji „Mulan”!

Disney ostatnio zaskakuje dynamiką zapowiedzi nowych wydawnictw. W tym roku odbyła się premiera Aladyna, natomiast już 19 lipca zobaczymy Króla Lwa! Dodatkowo kilka dni temu pojawiła się informacja o Małej Syrence, która również będzie miała premierę na dużym ekranie. Do sieci natomiast trafił pierwszy zwiastun aktorskiej wersji Mulan. 

Mulan zwiastun

Do sieci trafił właśnie zwiastun aktorskiej wersji Mulan. Wielu z was zapewne pamięta losy Hua Mulan, bohaterki filmu animowanego z 1998 roku. Dziewczyna zamierza stawić się do wojska, aby uratować swojego schorowanego tatę, który dostał wezwanie. Córka nie może pozwolić ojcu na takie przemęczenie, ponieważ zwyczajnie nie miałby na to sił. Jej waleczność i zawzięcie wzbudziło podziw niejednego widza.

Mulan film Disney

Wytwórnia Disney ostatnio zaskakuje, gdyż wiele bajek, które pamiętamy z dzieciństwa, doczeka się wersji aktorskiej. Aladyn już miał swoją premierę, natomiast już 19 lipca w kinach będziemy mogli obejrzeć Króla Lwa! To chyba najbardziej oczekiwany projekt. W obsadzie cała plejada gwiazd m.in. Beyonce czy Donald Glover. Jakby tego było mało, do ekipy dołącza Mała Syrenka. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Reżyserem Mulan jest Niki Caro. Natomiast kiedy możemy się spodziewać premiery? W Polsce już 27 marca 2020 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Disney’s #Mulan, in theaters March 27, 2020.

Post udostępniony przez Mulan (@mulan)

Mulan obsada

Główną rolę, czyli Mulan, zagra Yifey Liu. Aktorkę możemy znać z wcześniejszych ról, między innymi z Zakazanego królestwa czy Podstępnej gry. Jest jeszcze ambasadorką marki Dior. Oprócz niej, do obsady dołączają: Ron Yuan, Yoson An czy Jason Scott Lee.

Jak podają twórcy, fabuła nie różni się zbyt wiele od wersji animowanej, jednak wiele rzeczy uległo modyfikacji. Nie zobaczymy elementów fantastycznych i musicalowych. W związku z tym, fani są lekko zawiedzeni. Kultowe piosenki takie jak: I’ll Make a Man Out of You usłyszymy tylko w wersji instrumentalnej.

Bajki bajkami, jednak zobaczyć wersję aktorską to z pewnością dobry pomysł. Czekamy na kolejne szczegóły.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.