Światowy Dzień Czekolady – poznaj datę! Kiedy obchodzimy?

To święto idealne dla fanów tego słodkiego przysmaku! Tego dnia możemy bezkarnie pozwolić sobie na odstępstwo od diety i dbania o linie. A wybór dań z dodatkiem czekolady jest naprawdę wielki. Występuje ona bowiem w różnych odmianach. Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Czekolady – poznaj datę!

Światowy Dzień Czekolady 2019

W tym roku Światowy Dzień Czekolady obchodzimy 7 lipca. Inna data tego święta przypadała na 12 dzień kwietnia. Obecnie o smaku czekolady mamy nie tylko ciastka, lody, czy batoniki. Producenci kuszą nas czekoladowym masłem, piwem, a bardzo popularny staje się masaż przy użyciu tego składnika.

 

Historia czekolady

Swoje początki miała już wśród Majów i Azteków. W Europie popularność zyskała dzięki Krzysztofowi Kolumbowi, który sprowadził ziarna kakaowca w XV wieku. Pierwsza produkcja czekolady odbyła się w Niemczech. To właśnie tam powstała receptura, która później rozprzestrzeniła się na większą skalę.

Rodzaje czekolady

Każdy smakosz może znaleźć swój ulubiony rodzaj. Przysmak ten występuje w wielu formach. Najbardziej klasyczna jest czekolada gorzka. Oprócz tego na sklepowych półkach możemy spotkać deserową, białą i mleczną. Dodatkowo producenci chcąc urozmaicić swoje wyroby postanowili dodawać do niej różnego rodzaju składniki. Tak więc pomimo klasycznych wersji mamy możliwość spróbowania czekolady z orzechami, ciastkami, herbatnikami i owocami. A to tylko nieliczne przykłady, na jakie możemy natknąć się w sklepie.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

Mimo powszechnie znanych negatywnych wpływów na ludzki organizm, warto zwrócić również uwagę na te pozytywne. Głównie gorzka czekolada wspomaga układ krwionośny i chroni przed miażdżycą. Co ważne dobrze działa także pamięć i dodaje energii. Posiada wiele wartościowych pierwiastków, takich jak magnez, cynk, żelazo. Związki zawarte w kakao, z którego jest produkowana mają działanie antyoksydacyjne.

Pytanie kiedy jest Światowy Dzień Czekolady – poznaj jego datę nie jest już dłużej zagadką! Z artykułu wiecie, że każdy w tym dniu znajdzie swój własny sposób na jego świętowanie. Z tylu możliwości na uczczenie go każdy znajdzie coś dla siebie!