Polska alternatywa dla Facebooka – WolniSlowianie.pl bez cenzury!

Polska alternatywa dla Facebooka

Polska alternatywa dla Facebooka ruszyła 11 stycznia 2021 roku. Mowa tu o nowym portalu społecznym WolniSlowianie.pl, który ma charakteryzować się wolnością słowa i brakiem cenzury. Ale czy aby na pewno? Zaledwie kilka dni po starcie strony okazało się, że bana otrzymał Krzysztof Gonciarz, a także portal niebezpiecznik.pl.

Polska alternatywa dla Facebooka

Ostatnie wydarzenia związane z banowaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa oburzyły internautów. Ludzie z całego świata nie ukrywają złości związanej z cenzurą oraz brakiem wolnego słowa w sieci. Po drodze w mediach pojawiły się informacje dotyczące przekazywania Facebookowi kolejnych danych, tym razem z WhatsAppa. Frustracja wielu użytkowników mediów społecznościowych urosła tak bardzo, że postanowili korzystać z innych komunikatorów. W ostatnich dniach popularność zyskuje m.in. Telegram, Signal i Discord. Innowacyjnością wykazali się także Polacy, którzy postanowili tworzyć swój serwis społecznościowy.

Ruszył dziś nowy „polski facebook” BEZ CENZURY, całkowicie niezależny!

Kto dołącza? https://wolnislowianie.pl/

Opublikowany przez Marzannę Bilską Poniedziałek, 11 stycznia 2021

ZOBACZ TAKŻE: FACEBOOK OTRZYMA TWOJE DANE Z WHATSAPPA – JEŚLI SIĘ NIE ZGODZISZ, APLIKACJA ZOSTANIE ZABLOKOWANA!

Polska alternatywa dla Facebooka cieszy się coraz większą popularnością. Jak zapowiedzieli sami twórcy, nowa platforma charakteryzuje się wolnością słowa i brakiem cenzury. Strona oficjalnie ruszyła 11 stycznia 2021 roku. Z regulaminu strony dowiadujemy się, że „Usługodawcą” jest Stowarzyszenie „Królestwo Wolnych Słowian”. Co ciekawe, siedziba Stowarzyszenia to także… sklep internetowy, w którym znajdziemy m.in. konserwy dla kulturystów. Nie wiadomo więc dokładnie, kto zajął się stworzeniem serwisu.

Kilka dni po uruchomieniu strony doszło do rzeczy absurdalnej, a mianowicie… zbanowania Krzysztofa Gonciarza. Gdzie jest więc wolność słowa? Dlaczego youtubera usunięto z portalu? Odpowiedzi na te pytania nie są znane, bowiem Gonciarz nie otrzymał żadnego wyjaśnienia w sprawie. Podobna sytuacja spotkała także portal niebezpiecznik.pl.

Wielkie konflikty naszych czasów post-prawdy, np Trump vs. Twitter, Gonciarz vs. WOLNISŁOWIANIE.PL

Opublikowany przez Krzysztofa Gonciarza Czwartek, 14 stycznia 2021

 

Więcej informacji na temat portalu WolniSlowianie.pl znajdziecie w poniższym filmiku:

źródło: facebook.com, youtube.com, komputerswiat.pl, wirtualnemedia.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.