Dariusz Gnatowski miał koronawirusa. Nowe ustalenia po śmierci 59-letniego aktora.

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa

20 października odszedł Dariusz Gnatowski, który brawurowo wcielał się przez lata w rolę Arnolda Boczka w serialu Świat według kiepskich. Po śmierci aktora okazało się, że pomimo wielu innych dolegliwości i początkowo stwierdzonej niewydolności oddechowej, Dariusz Gnatowski miał koronawirusa.

We wtorek 20 października w mediach pojawiła się informacja na temat śmierci Dariusza Gnatowskiego. Aktor, który sympatię ludzi przysporzył sobie rolą Arnolda Boczka w popularnym serialu Świat według kiepskich, od lat zmagał się z ciężką chorobą, cukrzycą typu 2. O chorobie dowiedział się przez przypadek, o czym jakiś czas temu opowiedział w rozmowie z radiem RMF FM. Jak również zaznaczył w wywiadzie, choroba zrobiła spustoszenie w jego organizmie.

Ja przez przypadek dowiedziałem się o chorobie. Czułem, że coś się dzieje i spotkałem się z moim przyjacielem lekarzem, który przyniósł glukometr, zbadał mi cukier i powiedział, że powinien wysłać mnie do szpitala. Udałem się tam, ustawiłem sobie leczenie i od tego „X lat” choroba zrobiła już spustoszenie w moim organizmie- mogliśmy wówczas usłyszeć.

Co więcej, Gnatowski nie raz podkreślał, że choroba, z którą się zmaga, nie boli, natomiast jej powikłania są dramatyczne. Po śmierci okazało się, że aktor był również zakażony koronawirusem.

Zobaczcie również: SMS od sanepidu – jeśli otrzymałeś taką wiadomość, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj!

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa.

 

Jak wiadomo, aktor trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Pomimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Wówczas okazało się, że miał on również zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Lekarze wykonali również test na obecność COVID-19, a jego wynik poznaliśmy dzień po śmierci aktorka. Okazało się, że wynik testu był pozytywny, co oznacza, że pomimo wielu dolegliwości Gnatowski miał również koronawirusa.

Dariusz Gnatowski odszedł 20 października w wieku 59 lat w krakowskim szpitalu.

Dariusz Gnatowski filmografia:

Pomimo tego, że wiele osób zna doskonale Dariusza Gnatowskiego z roli w serialu Świat według kiepskich, to jego filmografia jest naprawdę imponująca. Swoją karierę rozpoczął już w 1985 roku, gdzie wówczas wcielił się w rolę Pyzo w spektaklu telewizyjny Ferdydurke. Aktora widzieliśmy również w wielu innych filmach i serialach tj. Pierwsza Miłość, Na dobre i na złe, czy Graczykowie.

Źródło: RMF FM, Instagram, Wikipedia.pl