Papież Franciszek za legalizacją związków partnerskich. Chodzi o pary homoseksualne

papież franciszek za legalizacją

Papież Franciszek za legalizacją związków partnerskich! Jak się okazuje, chodzi o pary homoseksualne. Swoje stanowisko aktualna głowa Kościoła katolickiego ogłosiła w nowym filmie dokumentalnym pod tytułem „Francesco”. Jak może przeczytać w portalu RMF24.pl – Papież Franciszek opowiedział się za stworzeniem prawa, które dokładnie dotyczyć będzie właśnie związków partnerskich osób homoseksualnych. Niektóre konserwatywne środowiska kościelne są w szoku. Hierarcha Kościoła katolickiego mówi natomiast: „dzięki temu homoseksualiści będą mieli prawną ochronę”.

Papież Franciszek za legalizacją związków partnerskich. Chodzi o pary homoseksualne i ich prawną ochronę

Wielu konserwatywnych katolików w szoku! Wszystko po słowach Papieża Franciszka, oraz postawie, jaką ten przyjął w jednym z najnowszych filmów dokumentalnych pod tytułem „Francesco”. Jak się okazuje, głowa Kościoła katolickiego opowiedziała się za legalizacją związków partnerskich – a konkretniej za parami homoseksualnymi oraz ich ochroną prawną.

Słowa Papieża Franciszka na łamach swojego portalu cytuje między innymi portal RMF24.pl:

Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny.

Dalej najwyższy hierarcha Kościoła katolickiego mówił:

Musimy stworzyć prawo dotyczące związków partnerskich. Dzięki temu oni będą mieli prawną ochronę. Ja się za tym wstawiłem.

Jak można przeczytać w RMF i na co zwraca uwagę agencja Reuters – Franciszek jeszcze zanim został papieżem, wspierał usankcjonowanie praw par homoseksualnych z właśnie prawnego punktu widzenia. Tym samym jednak był przeciwny legalizacji takowych małżeństw, które tworzyć miały osoby tej samej płci.

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE OCHOTNIK, KTÓRY BRAŁ UDZIAŁ W TESTACH SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA! MĘŻCZYZNA MIAŁ ZALEDWIE 28 LAT. BRAZYLIJSKIE WŁADZE ODMAWIAJĄ PRZEKAZANIA SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH TEGO PRZYPADKU. ZASŁANIAJĄ SIĘ TAJEMNICĄ LEKARSKĄ

Papież Franciszek wspiera parę homoseksualistów, która wychowywała troje dzieci. To on polecił im pójście do kościoła

RMF podaje, że we wspomnianym wcześniej filmie widzowie poznają między innymi parę homoseksualistów, którzy wychowują troje małych dzieci. Bohaterowie przyznają, że to właśnie Franciszek polecił im pójść z dziećmi do kościoła, nie zważając na opinie i komentarze innych.

W materiale Papież Franciszek niejednokrotnie podkreśla, że niezależnie od orientacji, ludzie „mają prawo do rodziny”. Poza tym, nikogo nie należy piętnować z tego powodu. Konserwatywnych katolików, tego typu pozycja zajęta przez głowę Kościoła katolickiego może dziwić. Tymczasem w oczach innych środowisk, Papież Franciszek taką postawą z pewnością zyskuje.

źródło: RMF24.pl, Reuters

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.