SMS od sanepidu – jeśli otrzymałeś taką wiadomość, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj!

sms od sanepidu

SMS od sanepidu – jeśli otrzymałeś taką wiadomość, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj! Jak donoszą internauci, w ostatnim czasie coraz częściej otrzymują oni tajemnicze wiadomości tekstowe, w których ktoś podszywa się pod sanepid. Niestety, oszuści starają się wykorzystać epidemię w celach zarobkowych. Tym samym przypadkowe osoby otrzymują SMS’y, według których odbiorca jest zakażony koronawirusem i musi skontaktować się z podanym w wiadomości numerem. Nikt nie wie jednak, że nie połączymy się z właściwymi organami, a w dodatku zapłacimy horrendalną kwotę za każdą minutę spędzoną na linii. Gdyby tego było mało, naciągacze korzystają jeszcze z szantażu…

SMS od sanepidu – jeśli otrzymałeś taką wiadomość, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj!

Mimo tego, że sytuacja w naszym kraju – delikatnie mówiąc – jest nieciekawa, oszuści nie śpią i żerują na panice niektórych ludzi. Tym razem chodzi o rzekome wiadomości tekstowe, które naciągacze wysyłają losowym osobom, podając się za sanepid. Wszystko, jak łatwo się domyślić, ściśle związane jest z dezinformacją oraz badaniami na COVID, o których w ostatnim czasie jest niezwykle głośno.

Wiadomości, na które warto zwrócić szczególną uwagę, brzmią w następujący sposób:

Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 571513… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE.

sms od sanepidu

Jak widać, oszuści na sam koniec zastosowali jeszcze pewien rodzaj szantażu. Z pewnością jest on skuteczny zwłaszcza wtedy, gdy wiadomość trafi do osoby starszej. Łatwo się domyślić, że połączenie z podanym w wiadomości, jest niezwykle kosztowne. Ile trzeba zapłacić za minutę czekania na linii?

ZOBACZ TAKŻE: POLICJANCI SIŁĄ WYNIEŚLI KSIĘDZA, KTÓRY W POZNANIU ODPRAWIAŁ NABOŻEŃSTWO – MIMO OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z CZERWONĄ STREFĄ. W SIECI POJAWIŁO SIĘ WIDEO – ZOBACZ NAGRANIE!

Szokujące koszty za minutę połączenia – ostrzegajcie znajomych! Jest oficjalny komunikat inspekcji sanitarnej

Jak się okazuje – koszty połączenia z rzekomym sanepidem są ogromne. Jak podaje portal ddbelchatow.pl, za każdą minutę połączenia automat skasuje nas na kwotę, bagatela, kilkudziesięciu złotych.

Taka wiadomość dociera do coraz to większej rzeszy osób. Warto ostrzec znajomych przed tego typu naciągaczami.

W sprawie oficjalne stanowisko zajął także GIS. Przestrzega się tam, aby tego typu wiadomości od razu kasować i pod żadnym pozorem nie odpowiadać na numer, który w SMS podano.

Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo!

źródło: ddbelchatow.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.