1,6 mln Polaków miało koronawirusa – do marca zakazi się ponad połowa obywateli

mln Polaków miało koronawirusa

1,6 mln Polaków miało już koronawirusa! Jak informuje „Dziennika Gazeta Prawna”, z badań i prognoz ekspertów wynika, że do połowy marca 2021 roku zakazi się aż 54% Polaków! Z raportu autorów modelu matematycznego wypracowanego przez ICM UW dowiadujemy się, że do końca grudnia wykrywanych w Polsce będzie po około 30 tysięcy przypadków zakażeń dziennie.

1,6 mln Polaków miało już koronawirusa!

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną. Z dnia na dzień przybywa zatrważająco duża ilość nowych przypadków zakażeń. Rośnie także liczba ofiar, a wolnych łóżek w szpitalach ubywa. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 12,1 tys. zakażeń. Z powodu Covid-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia z innymi chorobami i schorzeniami zmarło 137 osób. Razem jest to aż 168 ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE OCHOTNIK, KTÓRY BRAŁ UDZIAŁ W TESTACH SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA

Ponadto, eksperci ICM UW poinformowali, że liczba osób chorych może sięgać nawet 200-300 tys., wliczając przypadki niepotwierdzone testem. Wartość tą oszacowano na podstawie ilości zgonów i hospitalizacji. Żeby tego było mało, przyjmuje się, że liczba osób zakażonych jest od 6-12 razy większa, niż wskazują na to wykryte zakażenia. Nie da się ukryć, że mnóstwo osób zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo lub po prostu nie ma potwierdzonej obecności wirusa testem. Mogłoby to oznaczać, że w środę w Polsce przybyło nie ponad 10 tys., a 90 tysięcy chorych. Według szacunków, koronawirusa miało już 1,6 mln Polaków, a do marca 2021 roku zakażenie przejdzie 54% społeczeństwa.

Eksperci informują, że liczba osób zakażonych jak i ofiar może znacząco zmaleć, jeśli wprowadzi się nauczanie zdalne również powyżej IV klasy podstawowej. Przypominamy, ze już dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić nowe obostrzenia. Okaże się również, czy nasz kraj trafi do strefy czerwonej. 

 

źródło: rmf24.pl, twiiter.com, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.