Czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią? Boniek i rzecznik prasowy komentują

czy polacy uklękną

Czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią? W polskich mediach od pewnego czasu trwa dyskusja na temat tego, jak nasi reprezentanci zachowają się tuż przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego spotkania z Synami Albionu. Jak dobrze bowiem wiadomo, w Wielkiej Brytanii od jakiegoś czasu, przed meczami – czy to reprezentacji, czy ligi angielskiej – wykonuje się symboliczny gest oznaczający solidarność z akcją Black Lives Matter. Nie wszystkim taka idea jednak przyświeca. Co natomiast zdecydują się zrobić biało-czerwoni? Pojawiają się pierwsze doniesienia, a sprawę komentuje zarówno prezes PZPN Zbigniew Boniek, jaki i rzecznik kadry, Jakub Kwiatkowski.

Czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią? Boniek i rzecznik prasowy komentują sprawę!

W polskich mediach trwa nowa dyskusja. Wszystko tyczy się dzisiejszego meczu z Anglią, jednak co ciekawe, mniej mówi się o samym starciu, a więcej o aspektach politycznych. Te bowiem niestety pojawiają się także wokół tego pojedynku. Mianowicie, chodzi o głośną akcję Black Lives Matter. W odniesieniu do futbolu ma się to tak, że piłkarze angielskich drużyn (i nie tylko) oraz reprezentacji, przed pierwszym gwizdkiem sędziego klękają na jedno kolano. Ma to oznaczać solidarność z Black Lives Matter. W niedawnym meczu Anglików, na taki gest zdecydowali się także ich rywale z San Marino.

Jak natomiast będzie z Polakami? Już teraz słychać sporo głosów na ten temat. W mediach społecznościowych na pierwszy plan wysuwają się komentarze kibiców, którzy nie chcą widzieć klękających przed pierwszym gwizdkiem Polaków. Głos w całej sprawie zajęli już przedstawiciele drużyny narodowej – prezes Zbigniew Boniek a także rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski. Co sądzą o całej akcji i jak według nich zachowają się biało-czerwoni?

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE ZAKAŻENIA W REPREZENTACJI POLSKI – TYM RAZEM PADŁO NA KLUCZOWEGO ZAWODNIKA. TO JEDNAK NIE KONIEC – TEN PIŁKARZ TO OZDROWIENIEC…

„Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani”

O tym, czy nasi reprezentanci postanowią uklęknąć, przekonamy się już dziś około godziny 20:45. Co ciekawe, sprawę podłapali nawet bukmacherzy, u których już teraz można obstawiać to, jak zachowają się nasi reprezentanci. W całej sprawie głos zabrały jednak osoby ściśle związane z naszą kadrą. Z ich słów można wnioskować, na co zdecydują się Polacy. Rzecznik prasowy naszej drużyny, Jakub Kwiatkowski, w rozmowie z Onetem powiedział:

Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Ostatecznie piłkarze zdecydują się o tym na przedmeczowej odprawie. Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani. Wykonanie takiego gestu proponowano nam już w przeszłości przed meczem z Holandią i nie zdecydowaliśmy się na niego.

Sprawę skomentował także prezes PZPN, Zbigniew Boniek, a wszystko w portalu Sport.pl:

Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli.

źródło: Onet, sport.pl, zzapolowy.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.