Czesław Michniewicz zwolniony! Kto nowym selekcjonerem?

sensacyjne doniesienia

Czesław Michniewicz zwolniony! A więc stało się – potwierdziły się medialne doniesienia mówiące o tym, że mimo niezłego wyniku na mundialu i spełnieniu wszystkich zadań, selekcjoner polskiej reprezentacji może stracić pracę. Polski Związek Piłki Nożnej wydał dziś oficjalny komunikat, z którego wynika, że obowiązki trenera reprezentacji Czesław Michniewicz będzie pełnić do 31 grudnia tego roku. Kto zostanie jego następcą?

Czesław Michniewicz zwolniony! Potwierdziły się doniesienia. Kto nowym selekcjonerem?

Wiadomość z ostatniej chwili – Czesław Michniewicz nie będzie dalej prowadził polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Potwierdziło się zatem to, o czym dziennikarze sportowi donosili już od kilku dni. Mimo osiągniętego sportowego sukcesu jakim był awans z grupy na mundialu w Katarze i spełnieniu wszystkich innych celów, Michniewicz selekcjonerem biało-czerwonych pozostanie jedynie do 31 grudnia tego roku. O wszystkim w oficjalnym komunikacie poinformował Polski Związek Piłki Nożnej:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądają paczki dla pracowników Żabki. Co jest w środku? Robi wrażenie! [WIDEO]

Prezes PZPN Cezary Kulesza: „Niełatwa decyzja o zakończeniu współpracy’

Na oficjalnych stronach Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy następującą wypowiedź Cezarego Kuleszy, prezesa federacji:

W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania.

Kulesza przyznał, że decyzja o zakończeniu współpracy nie była łatwa:

Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy.

Kto zostanie nowym selekcjonerem? Cezary Kulesza określił, jaka osoba jest poszukiwana przez PZPN:

Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Łączy nas Piłka

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.