Tych osób nie wezmą do wojska! Te choroby eliminują z ćwiczeń w armii

polski zawodnik kończy karierę

Tych osób nie wezmą do wojska! Wiadomo, które osoby mogą spać spokojnie i nie będą brane pod uwagę przy wysyłaniu powołań na ćwiczenia w armii. Jak się okazuje, jest szereg chorób, które eliminują ze stawienia się na wojskowych ćwiczeniach. Temat od jakiegoś czasu nie milknie. Przypominamy – wojsko planuje duże ćwiczenia na rok 2023 – może w nich wziąć udział nawet 200 tysięcy osób. Szczegóły poniżej.

Tych osób nie wezmą do wojska! Te choroby eliminują z ćwiczeń w armii – kto może spać spokojnie?

Nadal nie milknie temat wielkich ćwiczeń wojskowych zaplanowanych na rok 2023. Według medialnych doniesień udział w nich ma wziąć nawet 200 tysięcy osób. O sprawie zrobiło się głośno, gdy opisano sprawę pewnego mężczyzny, który nigdy nie miał nic wspólnego z armią a dostał wezwanie do stawienia się w jednostce wojskowej. Wiele osób obawia się powołania do wojska. Wiele wskazuje na to, że takowe mogą trafić do każdego kto przeszedł kwalifikację wojskową.

Wcześniej podawano, jakie osoby mogą być brane pod uwagę przez wojsko w pierwszej kolejności. W armii rzekomo brakuje specjalistów wykonujących zawody związane z informatyką – takowe mogą być potrzebne przy nowoczesnych technologiach, która w obecnych czasach jest nieodzowną częścią wojskowych działań na całym świecie. To samo tyczy się medyków, pielęgniarek i zawodowych kierowców. Takie osoby są najbardziej potrzebne wojsku. Kto natomiast może spać spokojnie, i raczej uniknie powołania na wojskowe ćwiczenia? Portal o2.pl wymienia szereg chorób, które eliminują z wojska potencjalnych kandydatów.

ZOBACZ TAKŻE: Powrót zapomnianej choroby! Coraz więcej przypadków, jakie ma objawy?

Przewlekłe choroby skóry, nadciśnienie – z tymi chorobami nie pójdziesz do wojska

Portal o2.pl wymienia schorzenia, z którymi nie pójdziemy do wojska. Mianowicie, wśród nich wymienia się przewlekłe choroby skóry, nadciśnienie II i III stopnia i poważne wady wzroku. Poza tym pod uwagę bierze się: zniekształcenie czaszki, nadczynność tarczycy, duża otyłość i cukrzyca.

Należy pamiętać, że „powołanie na ćwiczenia wojskowe jest realizowane w związku z decyzją administracyjną”. A to daje szansę na odwołanie się od decyzji w ciągu 14 dni.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.