Cukierki z narkotykami zmorą przed Halloween w USA

cukierki z narkotykami

Cukierki z narkotykami zmorą przed Halloween w Stanach Zjednoczonych! Policja w Pensylwanii ostrzega rodziców, aby ci dokładnie sprawdzali słodycze, które ich dzieci będą zbierać w Halloween. Wszystko przez odkrycie zakazanych substancji w popularnych cukierkach. Co ciekawe, cukierki z narkotykami wyglądają identycznie jak oryginalne, mają takie samo opakowanie i nie różnią się w smaku.

Cukierki z narkotykami zmorą przed Halloween w USA

To może być niezapomniane Halloween w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez cukierki, w których znajdują się substancje zakazane. Niepokojącego odkrycia dokonali policjanci podczas przeszukania jednej z tamtejszych posiadłości. Okazało się bowiem, że popularne cukierki zawierają w sobie THC. O co tak właściwie chodzi? Tego nie wie nikt, jednakże producent oryginalnych słodyczy umywa ręce i zapewnia, że te z narkotykami produkuje się nielegalnie. Problem polega jednak na tym, że opakowania, wygląd a nawet smak łakoci – zarówno tych z THC jak i oryginalnych – są identyczne.

ZOBACZ TAKŻE: DZIECI MDLAŁY NA SZKOLNYM APELU. NA MIEJSCE PRZYJECHAŁA STRAŻ I POGOTOWIE. POWODEM ZBYT DUŻA ILOŚĆ UCZNIÓW W SZKOLE?

Policja przestrzega rodziców – sprawdzajcie co jedzą wasze dzieci, zwłaszcza w okolicach święta Halloween

Z racji tego, że cukierki z narkotykami wyglądają identycznie jak oryginalna partia słodyczy, miejscowa policja w USA nalega, aby rodzice dokładnie kontrolowali to, co zbiorą i będą jeść ich dzieci podczas święta Halloween.

Firma Ferrera Candy Company wydała natomiast oświadczenie. Zapewnia ono, że znaleziony przez policję produkt jest podrobiony i nie ma nic wspólnego ze standardami oraz polityką uznanej marki, na którą pracowano w przedsiębiorstwie od lat. Ponadto pojawiają się zapewnienia, że u sprzedawców detalicznych oraz na oficjalnej stronie internetowej firmy, można dostać cukierki które rzecz jasna nie zawierają zakazanych substancji.

Skandaliczna sprawa do organów ścigania, zgłoszona została także oficjalnie przez firmę, której wizerunek cierpi na całym zajściu. Sprzedaż konkretnych cukierków, w związku z niemałym zamieszaniem, może diametralnie spaść. I to w okresie, gdy w Stanach Zjednoczonych słodycze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

źródło zdjęcia: unsplash

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.