Co oznacza czerwona końcówka banana? Prawie nikt o tym nie wie!

co oznacza czerwona końcówka banana

Co oznacza czerwona końcówka banana? Jak się okazuje, prawie nikt o tym nie wie! Choć w Polsce raczej trudno uświadczyć coś takiego, internauci zwrócili uwagę na zdjęcia bananów, które pojawiają się w sieci. Pochodzą one głównie z Australii. Co wyróżnia banana z czerwoną końcówką i dlaczego się je tak oznacza? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Co oznacza czerwona końcówka banana? Prawie nikt o tym nie wie! W końcu jest wyjaśnienie zagadki

W sieci co jakiś czas uwagę internautów zwracają interesujące szczegóły. Tak było i tym razem. Na wielu zdjęciach owoców pojawiających się w sieci, można było dostrzec inne niż tradycyjne banany. Od klasycznych wyróżniało je to, że miały czerwone zakończenie. Innymi słowy – były wyraźnie oznaczone. Jak się okazuje, ma to swój konkretny cel. Na początek musimy was jednak nieco zmartwić. Bananów z czerwonym zakończeniem póki co raczej nie uświadczycie w Polsce. Można je spotkać natomiast w Australii. Na czym zatem polega cała zagadka? Wielu może być w szoku, jednak wszystko jest banalnie proste.

Mianowicie, banany z zabarwioną na czerwono końcówką i znajdujące się w australijskich marketach, nazwano bananami „Red Tip”. Czerwona końcówka to sprawa zamoczenia owoców w czerwonym wosku. Tak znaczone banany mają z miejsca sugerować potencjalnemu klientowi, że pochodzą one z ekologicznej uprawy. Czerwone znaczenie oznacza konkretnie uprawę Ecoganic.

ZOBACZ TAKŻE: WIELU LUDZIE ZASZOKOWAŁO TO, CO ZROBIŁA DZIEWCZYNKA NA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. NIE MÓGŁ JEJ POWSTRZYMAĆ NAWET KSIĄDZ! WIDEO OBIEGŁO SIEĆ I BARDZO SZYBKO STAŁO SIĘ POPULARNE – ZOBACZCIE JE SAMI! [WIDEO]

Banany z czerwoną końcówką oznaczają, że owoce pochodzą z ekologicznej uprawy

Specjalnie hodowane, w pełni ekologiczne banany, mają charakterystyczne czerwone oznaczenie. Jak podaje portal o2.pl – „metoda została opracowana w 1998 roku przez Franka i Diannę Sciacca„.

Uprawa omawianych bananów przebiega w sposób w pełni naturalny, dzięki czemu owoce są smaczniejsze i zdrowsze. Nie zaznamy w nich żadnych chemikaliów. Jeden z pomysłodawców hodowli udzielił wypowiedzi Daily Mail, a wszystko cytuje o2.pl:

Kiedy widzisz czerwoną końcówkę wosku na bananach, możesz wiedzieć, że były hodowane w zgodzie z naturą. […] Zamiast polegać na chemikaliach, decydujemy się wykorzystać wszystko, co daje nam natura, aby hodować nasze banany powoli i z szacunkiem. Ten szacunek przejawia się w produkcie i można poczuć różnicę.

źródło: o2.pl, Facebook, Daily Mail; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.