Kolejne tajemnicze pożary w Rosji – zapłonęło co najmniej 6 wojskowych komend uzupełnień! [WIDEO]

Tajemnicze pożary w Rosji

Do pierwszego podpalenia w Rosji doszło już 28 lutego. Jak donoszą niezależne media, ilość tajemniczych pożarów wciąż rośnie. W sieci pojawiło się nagranie jednego z takich podpaleń. Widać na nim osobę, która rzuca koktajlem mołotowa w wojskową komend uzupełnień. 

Tajemnicze pożary w Rosji

Media donoszą o kolejnych podpaleniach w Rosji. Niezależny serwis „Meduza” poinformował, że do pierwszego pożaru miało dojść już 28 lutego, czyli zaledwie 4 dni po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę. Do ostatniego incydentu doszło 4 maja, a cały proceder zarejestrowały okoliczne kamery. Wideo z monitoringu trafiło do sieci.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA ĆWICZYŁA ATAK ATOMOWY TUŻ PRZY POLSKIEJ GRANICY W OBWODZIE KALININGRADZKIM

Poniższe wideo pochodzi z Łuchowic.

Do podobnych wydarzeń doszło także w obwodzie woroneskim, swierdłowskim, iwanowskim, tiumeńskim i w Mordowi. Media donoszą, że podpalono co najmniej 6 wojskowych komendę uzupełnień.

Wybuch cysterny

Warto wspomnieć, że na dniach doszło również do pożaru spowodowanego wybuchem cysterny wypełnionej rozpuszczalnikiem. Na ten moment nieznana jest przyczyna wybuchu ognia, jednak to kolejny przypadek w Rosji, kiedy niespodziewanie pojawia się pożar.

Nagranie z tych wydarzeń możecie zobaczyć poniżej:

Ponadto doszło do pożaru w Moskwie, a konkretnie w Instytucie Lotnictwa. Podpaleniu uległy także materiały prokremlowskiej firmy wydawniczej

Należy zauważyć, że zachodnie media przekazały, iż 9 maja może dojść do kolejnego ataku ze strony Rosji. Tajemnicze podpalenia, w tym pożary wojskowych komend uzupełnień budzą podejrzenia, że może być to bunt ze strony obywateli Rosji, którzy sprzeciwiają się decyzjom rządzących.

Cyfrowe Laboratorium Badań Sądowych Rady Atlantyckiej wskazało, że pożary mogą być formą sabotażu.


źródło: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl donald.pl, polskatimes.pl 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.