Cmentarze na Wszystkich Świętych zamknięte! Co jeszcze wprowadził rząd?

cmentarze na wszystkich świętych

Cmentarze na Wszystkich Świętych zamknięte! A jednak – ziścił się najczarniejszy scenariusz. Cmentarze zamknięte będą już od soboty 31 października i otwarte zostaną dopiero we wtorek, po święcie zmarłych. To bezprecedensowa decyzja, jednak jak na konferencji prasowej zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – niestety była nieunikniona. Zakażenia wcale nie zmalały, a co gorsza – ich liczba każdej doby jest coraz to większa. Ponadto padło zalecenie do pracowników administracyjnych i biurowych, aby w miarę możliwości pracowali zdalnie – z domu. Premier Morawiecki mówił – „przerwijmy ten łańcuch zakażeń”.

Cmentarze na Wszystkich Świętych zamknięte! Co jeszcze wprowadził rząd? Jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach?

A jednak! Tegoroczne święto zmarłych będzie zgoła inne niż zwykle. Polski rząd podjął bezprecedensową decyzję. Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej oznajmił, że 1 listopada ludzie nie będą mogli odwiedzić zmarłych na cmentarzach. Zakaz wstępu na cmentarze obowiązywał będzie już od soboty. Bramy nekropolii otwarte zostaną dopiero we wtorek.

Cmentarze będą zamknięte w sobotę, niedzielę, czyli Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.

Mateusz Morawiecki dodał:

Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie.

Ponadto, na konferencji poruszono temat zmian w pracy administracyjnej, biurowej oraz podano konkretną decyzję dotyczącą zamknięcia szkół (najmłodsze klasy), przedszkoli oraz żłobków.

ZOBACZ TAKŻE: ANDRZEJ DUDA ZAPROPONOWAŁ KOMPROMIS ABORCYJNY! CZY SYTUACJA W POLSCE SIĘ USPOKOI? NAJNOWSZE WIADOMOŚCI!

Szkoły, przedszkola i żłobki otwarte. Zalecenie pracy zdalnej gdzie tylko jest to możliwe

Na konferencji poruszono także bardzo istotne wiadomości dotyczące pracy oraz szkół, przedszkoli i żłobków. Jak się okazuje, rząd jak na razie nie zamyka szkół (mowa o klasach 1-3), przedszkoli oraz żłobków. Nie jest jednak powiedziane, że wkrótce tak się nie stanie – wszystko zależy od dalszego rozwoju epidemii.

Dodatkowo na konferencji zalecono, aby tam, gdzie tylko jest to możliwe – przejść na pracę zdalną. Premier mówił: „trzeba zerwać łańcuch zachorowań”.

Odniesiono się także do seniorów:

Nasz apel przyjmuje formę alarmu – żeby seniorzy zostali w domu przez najbliższe dwa tygodnie, korpus solidarnościowy, wsparcia seniorów ma służyć tym, którzy nie mogą zrobić zakupów. Seniorzy muszą zostać w domach.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.