Chiny zbudują w 6 dni szpital dla osób zarażonych koronawirusem

Chiny

Chiny zbudują w Wuhan specjalny szpital przeznaczony dla osób zarażonych koronawirusem. Jak podaje państwowy serwis informacyjny Beijing News, prace związane z budową placówki medycznej mają trwać zaledwie 6 dni. 

6 dni na budowę szpitala

Jak informuje chiński, państwowy serwis informacyjny Beijing News, w Wuhan – epicentrum nowej epidemii, ma zostać zbudowany specjalny szpital przeznaczony dla osób zarażonych koronawirusem. Prace związane z budową nowej placówki mają trwać zaledwie 6 dni. Na ten moment nie podano nazwy firmy, która ma zająć się projektem. Warto wspomnieć, że wirus zainfekował już ponad 600 osób, a 18 osób zmarło. Ponadto, Wuhan został zmuszony do zerwania połączeń transportowych. 

Chiny obawiają się, że wirus może roznieść się po kontynencie wraz z milionami turystów, którzy odwiedzili kraj z okazji Chińskiego Nowego Roku. Według agencji Xinhua, polecono zawieszenie wszelkiej działalności wymagających dużych zgromadzeń ludzi. Biblioteki, muzea i teatry ograniczają działalność, odwołują imprezy oraz spektakle. Odwołano również noworoczne modły w świątyni Guiyuan w Wuhan, które w zeszłym roku zgromadziły aż 700 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS PRZYBIERA NA SILE, KOLEJNE OFIARY. CHOROBA JUŻ W USA

WHO nie ogłosiło jeszcze stanu „światowego pogotowia”

WHO i polskie MSZ wydało komunikaty ws. wirusa z Chin. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła natomiast, że na razie nie konieczności ogłaszania stanu „światowego pogotowia”. Dyrektor generalny WHO – Tedros Ghebreyesus oświadczył, że przed podjęciem ostatecznej decyzji konieczne są dalsze informacje o wirusie oraz szybkości jego rozprzestrzeniania.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie w sprawie:

MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.

Warto również wspomnieć o objawach, które występują podczas zarażenia się koronawirusem. Należą do nich: kaszel, gorączka, spłycenie oddechu, trudności z oddychaniem.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.