CBŚP rozbiło narkotykowy gang „Trapeza”. Zatrzymano 22 osoby

CBŚP

CBŚP rozbiło narkotykowy gang „Trapeza”. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej podejrzani są o produkcję, przemyt oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymano łącznie 22 osoby związane z mafią, w tym szefa grupy – Krzysztofa B. o pseudonimie „Trapez”.

Narkotyki przemycano z Holandii

Rzeczniczka CBŚP, komisarz Iwona Jurkiewicz przekazała, że policjanci warszawskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o produkcję, przemyt oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymano już łącznie 22 osoby, w tym szefa grupy – Krzysztofa B. o pseudonimie „Trapez”. Z informacji śledczych wynika, że mafia działała na terenie Warszawy od maja 2016 roku. Przez ten czas udało im się wprowadzić na rynek ogromne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

„Z zebranego materiału dowodowego wynika, że z Holandii przemycano za pośrednictwem zaufanych kurierów marihuanę i płynną amfetaminę, którą na miejscu wytrącano i w sproszkowanej formie wprowadzano do obrotu” – poinformowała policja.

Do pierwszych zatrzymań doszło już w czerwcu 2019 roku, kiedy zatrzymano dziewięć osób zaangażowanych w proceder. Prokurator dodał, że podczas czerwcowych zatrzymań zlikwidowano magazyn narkotyków, w którym podejrzani przechowywali środki odurzające. Dodatkowo zabezpieczono ponad 30 kg różnego rodzaju narkotyków.

Później doszło do zatrzymania czterech osób podejrzanych o udział w grupie Krzysztofa B. Złapano ich na przejściu granicznym w Świecku podczas przemytu środków odurzających z Holandii. Narkotyki miały trafić do Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEMYT PONAD TONY KOKAINY W ŁODZI PODWODNEJ

CBŚP zatrzymało 22 osoby

W trakcie grudniowej akcji funkcjonariusze zatrzymali 10 podejrzanych oraz jedną osobę współpracującą z grupą. Jak relacjonuje prokurator Łapczyński:

Zatrzymani po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Ponadto, na poczet grożących im kar zabezpieczono mienie o wartości ponad 400 tys. złotych. Status podejrzanych w tej sprawie posiadają 22 osoby. Dwunastu z nich zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec pozostałych podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.