Nie żyje ojciec Zbigniewa Bońka – Józef Boniek

nie żyje ojciec zbigniewa bońka

Nie żyje ojciec Zbigniewa Bońka – Józef Boniek. Mężczyzna odszedł w wieku 88 lat, a zgon nastąpił w Bydgoszczy tuż przed godziną 15. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej jest pogrążony w żałobie. Józef Boniek w przeszłości, podobnie jak jego syn, także był piłkarzem.

Nie żyje ojciec Zbigniewa Bońka – Józef Boniek

Olbrzymia tragedia dotknęła prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Jak donosi portal rmf24.pl, wczoraj o godzinie 14:55 w rodzinnej Bydgoszczy, zmarł jego ojciec Józef. Mężczyzna miał 88 lat. To on zaraził młodego Zbigniewa miłością do futbolu, a sam także był piłkarzem. W barwach miejscowej Polonii Bydgoszcz rozegrał 60 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce. Józef Boniek był obrońcą, który miał słynąć z bardzo zdecydowanej, momentami ostrej gry.

ZOBACZ TAKŻE: WYLOSOWANO PARY ĆWIERĆFINAŁOWE ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI! JEDNO HITOWE STARCIE, SZCZĘŚCIE CRACOVII, LECHA ORAZ LEGII

Pogrzeb Józefa Bońka odbędzie się w sobotę w Bydgoszczy

Jak donoszą media, pogrzeb Józefa Bońka zaplanowano na sobotę, na godzinę 13:30. Odbędzie się on w Bydgoszczy. Z tego powodu Zbigniew Boniek musiał poważnie zweryfikować swoje wszystkie plany na najbliższe dni. Zmuszony był między innymi do odwołania wizyty w Genewie, gdzie odbędzie się na dniach posiedzenie UEFA.

Józef Boniek po zakończeniu kariery był jeszcze trenerem i prowadził takie drużyny piłkarskie jak choćby Czarni Nakło czy Gwiazda Bydgoszcz.

źródło zdjęcia: rpo.gov.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.