Bill Gates zaszczepiony na koronawirusa! Opublikował podziękowania dla naukowców i medyków

Bill Gates zaszczepiony

Bill Gates zaszczepiony na koronawirusa! Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, o którym krążyło tak wiele teorii spiskowych, przyjął pierwszą dawkę szczepionki. Założyciel Microsoftu podzielił się ze światem tą wiadomością, za pośrednictwem Twittera.

Bill Gates zaszczepiony na koronawirusa

Szczepienia na Covid-19 ruszyły pełną parą niemalże na całym świecie. Mimo, że początkowo wzbudzały spore kontrowersje i obawy, obecnie coraz więcej osób decyduje się na jej przyjęcie. Przypomnijmy, że wokół Billa Gatesa powstało mnóstwo teorii spiskowych, szczególnie tych związanych z rzekomymi czipami w szczepionkach. Ponadto założyciel Microsoftu przekazał ponad 400 mln dolarów na walkę z pandemią oraz przyspieszenie procesu opracowania szczepionki. Co więcej, Gates już wcześniej zapowiedział, że planuje publicznie przyjąć szczepionkę.

 Kiedy przyjdzie moja kolej, nie zamierzam ustąpić, przyjmę szczepionkę w sposób widoczny, ponieważ uważam, że będzie to korzystne dla wszystkich, by nie przenosili wirusa.

Filantrop poinformował o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki za pośrednictwem Twittera, na którym zamieścił zdjęcie oraz post:

Jedną z korzyści wynikających z tego, że mam 65 lat, jest to, że kwalifikuję się do szczepienia przeciwko koronawirusowi. W tym tygodniu dostałem pierwszą dawkę i czuję się świetnie. Podziękowania dla wszystkich naukowców, uczestników badań, organów regulacyjnych i pracowników służby zdrowia, którzy doprowadzili nas do tego punktu – napisał na Twitterze założyciel firmy Microsoft.

ZOBACZ TAKŻE: SZCZEPIENIE NA KORONAWIRUSA PUSTĄ STRZYKAWKĄ? DO SIECI WYCIEKŁ NIEPOKOJĄCY FILMIK! [WIDEO]

Bill Gates jest jednym z najwybitniejszych informatyków na świecie. Był głównym architektem oprogramowania i prezesem zarządu korporacji Microsoft. Znany jest również z angażowania się w wiele akcji charytatywnych, a suma pieniędzy, którą przekazał na cele dobroczynne jest naprawdę ogromna. Do 2007 roku był najbogatszym człowiekiem na świecie, a jego majątek szacuje się na około 60 mld dolarów.

 

źródło: twitter.com, next.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.