Szczepienie na koronawirusa pustą strzykawką? Do sieci wyciekł niepokojący filmik! [WIDEO]

Szczepienie na koronawirusa

Szczepienie na koronawirusa pustą strzykawką? Brzmi absurdalnie, jednak do sieci wyciekło bardzo niepokojące wideo z Brazylii. Widać na nim, że podczas szczepienia strzykawka jest… pusta. Osoba robiąca zastrzyk zaciąga jedynie odrobinę powietrza do strzykawki. Film wywołał burzę w sieci. Zobaczcie sami!

Koronawirus w Brazylii

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną, a Brazylia jest 3. państwem na świecie pod względem ilości potwierdzonych przypadków zakażenia. Warto przypomnieć, że od początku pandemii na całym świecie zachorowało prawie 100 mln ludzi, przy czym śmierć poniosło ponad 2,1 mln osób. Sytuacja równie krytycznie przedstawia się w samej Brazylii, gdzie potwierdzono do tej pory 8 844 577 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 217 037 to ofiary.

Szczepienie na koronawirusa pustą strzykawką?

Nie da się ukryć, że prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro od samego początku był sceptyczny wobec szczepień. Podczas rozmowy ze swoim synem powiedział:

Pośpiech ze szczepieniem nie jest uzasadniony, bo to coś, co ma wpływ na życie ludzi. Kiedy kogoś się szczepi, to układ odpornościowy może zareagować w nieprzewidywalny sposób.

Ponadto przywódca kraju zapowiedział, że nie zamierza szczepić się przeciwko Covid-19. Zaskakujące więc było, że mimo swoich wątpliwości Jair Bolsonaro zaciągnął dług w wysokości 20 mld reali, czyli około 4 miliardów dolarów, na zakup szczepionek. Niedługo później brazylijskie ministerstwo zdrowia zapowiedziało program, który zakłada, iż w ciągu 16 miesięcy zaszczepi się aż 210 mln obywateli.

Obywatel to jedno, a prezydent to co innego, ale ponieważ nigdy nie ukrywałem swoich opinii to mówię wprost: nie wezmę szczepionki. Jeśli ktoś uważa, że moje życie jest w niebezpieczeństwie, to jest to tylko mój problem i kropka – dodał prezydent Brazylii.

 

To jednak nie koniec kontrowersji, ponieważ do sieci wyciekł niepokojący i budzący wiele wątpliwości filmik. Czy szczepienie na koronawirusa w Brazylii wykonuje się pustą strzykawką? Brzmi absurdalnie, jednak na nagraniu rzeczywiście widać, że strzykawka jest pusta. Osoba wykonująca zastrzyk jedynie napełnia ją niewielką ilością powietrza, którą następnie wtłacza w ramię pacjenta. Zobaczcie sami!

źródło: wykop.pl, gisanddata.maps.arcgis.com, streamable.com, gazetaprawna.pl
Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.