Powstaje Uber Ellas – przeznaczony tylko dla kobiet!

Powstaje Uber Ellas

W Meksyku powstaje Uber Ellas, przeznaczony tylko dla kobiet. Co więcej kierowcami będą także kobiety. Nowa funkcja to efekt wysokiej przestępczości w kraju, ale nie tylko. Uber Ellas to świetna opcja, aby zaktywizować zawodowo kobiety i walczyć z nierównościami na meksykańskim rynku pracy.

Powstaje Uber Ellas, tylko dla kobiet!

Z informacji portalu F5.pl wynika, że w Meksyku powstaje nowa opcja dla użytkowników Ubera, przeznaczona tylko dla kobiet. Jej celem jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale także przeciwdziałanie nierównościom na rynku pracy.

Uber Ellas to odpowiedź na przerażająco wysoką przestępczość w Meksyku. Statystyki policyjne informują, że z powodu przestępstw dziennie umiera aż 10 kobiet. To zatrważająco duża ilość. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o korzystanie z taksówek czy innych transportów. Wielokrotnie kobiety są porywane, okradane, a niekiedy i gwałcone. Nowa opcja Ubera ma zmniejszyć ilość popełnianych przestępstw. Co więcej, kobiety pracujące jako kierowca taksówki również czują niepokój, kiedy ich klientami są mężczyźni. Wysoka przestępczość odbija się także na zarobkach samego Ubera, ponieważ wiele kobiet rezygnuje z korzystania z ich usług z powodu strachu. Kolejnym ważnym aspektem, który pozytywnie przyczyni się do rozwoju Meksyku jest aktywizacja zawodowa kobiet. Dyrektorka generalna Ubera w Meksyku nie ukrywa swoich nadziei z wprowadzeniem nowej opcji.

ZOBACZ TAKŻE:AMERYKANIE WZYWAJĄ UBERA ZAMIAST KARETKI POGOTOWIA!

Nie da się ukryć, ze Uber Ellas to niezwykle obiecująca opcja, która z pewnością sprawdziłaby się nie tylko w Meksyku. Niewykluczone, że opcja zostanie rozszerzona także na inne kraje.

Przypomnijmy, że Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w transporcie ludzi. Uber to aplikacja mobilna, za pośrednictwem której można zamawiać transport. Usługi firmy dostępne są w 528 miastach na całym świecie. W Polsce aplikacja działa od 2013 roku i cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii. Działa m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Krakowie i Trójmieście. Krytycznie o aplikacji wypowiada się natomiast środowisko taksówkarzy, dla których Uber jest największą konkurencją.

 

źródło: bezprawnik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.