Biedronki czynne w niedziele niehandlowe? Szykuje się współpraca z… Pocztą Polską!

Biedronki czynne w niedziele niehandlowe

Jak informuje portal Money.pl, niektóre sklepy sieci Biedronka rozpoczęły testową współpracę z Pocztą Polską, która umożliwi otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe. Sprawę skomentował rzecznik biura prasowego sklepu. Czy Biedronki rzeczywiście będą czynne w niedziele niehandlowe? Koniecznie poznajcie szczegóły!

Biedronki czynne w niedziele niehandlowe?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od 2018 roku i od początku wzbudził spore kontrowersje. Ograniczenie handlu podzieliło Polaków. Dla niektórych, w szczególności pracowników marketów, to świetne rozwiązanie i możliwość na spędzanie wolnych dni z rodziną, z drugiej zaś strony część społeczeństwa uważa zakaz za zupełnie niepotrzebny. Dla osób pracujących w rozjazdach lub o nieregularnych godzinach, niedziela jest czasem jedynym dniem, aby zrobić zakupy. Warto jednak zauważyć, że na zakazie zyskały stacje benzynowe oraz małe sklepy obsługiwane przez właścicieli. To właśnie do nich najczęściej udają się Polacy w niedziele niehandlowe.

Na ten moment zakupy w niedziele niehandlowe zrobimy w Żabce, Polomarkecie, Intermarche czy Lewiatanie. W ostatnich tygodniach do mediów dotarła również informacja, że grono czynnych sklepów zasili Kaufland. Tym razem okazało się, że Biedronki być może również będą czynne.

ZOBACZ TAKŻE: JACKOWSKI O SZCZEGÓŁACH CZWARTEJ FALI! OBOSTRZENIA SUROWE JAK NIGDY?

Jak informuje portal Money.pl, w niektórych placówka sieci Biedronka przeprowadzane są właśnie testy związane ze współpracą z Pocztą Polską, która umożliwi otwarcie sklepów. Co więcej, portal Money.pl postanowił skontaktować się z biurem prasowym Jeronimo Martins, czyli właścicielem Biedronki w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia tych informacji. Rzecznik biura odpowiedział:

Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską.

Jak widać coraz więcej sklepów decyduje się na miano placówki pocztowej, co nie podoba się rządzącym, którzy zapowiedzieli już zaostrzenie przepisów dotyczących handlu w niedziele.

Myślicie, że Biedronki czynne w niedziele niehandlowe to dobry pomysł?

 

źródło: money.pl, natemat.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.