Skandal w kancelarii parafialnej – proboszcz chciał 800 zł za wydanie jednego dokumentu! [WIDEO]

proboszcz nie chciał wydać dokumentu

Mężczyzna udał się do kancelarii parafialnej, aby otrzymać od proboszcza zgodę na pochowanie i wyprawienie pogrzebu swojej matki w innej parafii. Była to ostatnia wola kobiety. No pozór łatwa sprawa okazała się trudniejsza niż przypuszczał sam zainteresowany. Oburzającą rozmowę z księdzem nagrał i opublikował w sieci. Będziecie w szoku!

Proboszcz chciał 800 zł za jedno zaświadczenie

Kwestie dotyczące płatności za sakramenty nie od dziś stanowią wielki problem i niekiedy budzą spore kontrowersje. Tym jednak razem sprawa ma się o wiele gorzej, ponieważ duchowny miał wydać jedynie… zaświadczenie! Ale zacznijmy od początku…

Pewien mężczyzna udał się do kancelarii parafialnej po zgodę na wykonanie pogrzebu i pochówku swojej zmarłej matki w innej parafii, niż tej, do której należała. Była to ostatnia wola kobiety. Pogrążony w żałobie mężczyzna przeczuwał, że załatwienie sprawy nie będzie łatwe, dlatego rozmowę z proboszczem postanowił nagrać.

ZOBACZ TAKŻE: ILE EMERYTURY OTRZYMUJĄ KSIĘŻA I BISKUPI? TE OGROMNE KWOTY Z PEWNOŚCIĄ WAS ZASKOCZĄ!

Na opublikowanym w sieci filmie słyszymy, jak duchowny w niejasny sposób odpowiada na pytania i prośby, wykonuje telefony i sztucznie przedłuża spotkanie. Dopiero po czasie otwarcie przyznał, że „nie ma nic za friko”, a zaświadczenie składające się z kilku słów będzie kosztować mężczyznę… 800 zł.

Czyli kasa na stół i dopiero gadamy? Ksiądz chce 800 zł, czyli 800 muszę zapłacić za to, że ksiądz napisze kartkę, że kto inny może mszę odprawić zgodnie z wolą, podkreślam zmarłej – powiedział z niedowierzaniem mężczyzna pogrążony w żałobie.

Rozmowę mężczyzny z proboszczem opublikowano w serwisie YouTube na kanale Popularne. Możecie ją obejrzeć w poniższym odnośniku:

Po filmem nie zabrakło komentarzy od oburzonych internautów, którzy niemalże jednogłośnie stwierdzili, że zachowanie księdza jest wbrew naukom kościoła. Ponadto uznali, że w obecnych czasach instytucja kościoła opiera się jedynie na pieniądzach.

Ksiądz jest dla kasy. Chyba zrezygnuję z bycia katolikiem. A nalana twarz o czymś świadczy…

kultura na najwyższym poziomie. Rozmowa z drugą osobą i patrzenie w telefon. Ignorancja. A o kwestii pieniędzy to nawet się wypowiadać nie będę. Za kasę wszystko tam da się załatwić. Rozwody kościelne, zaświadczenia. A bez kasy śmieć. Oj chyba co innego Jezus mówił – czytamy pod filmem.

Co myślicie o tej sprawie?

 

źródło: popularne.pl, youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.