Turyści męczyli jelenia w drodze na Morskie Oko! Skandaliczne nagranie [WIDEO]

turyści męczyli jelenia

Turyści męczyli jelenia w drodze na Morskie Oko! Skandaliczne nagranie opublikowano w sieci. Wywołało one lawinę komentarzy. Zwierzę zbliżyło się do turystów, gdy ci odpoczywali. Zamiast jednak uszanować stworzenie, zaczęli je nękać. Po jeleniu było widać, że jest bardzo zdenerwowany i zestresowany. Śmiechom jednak nie było końca. Jak podaje portal o2.pl, oraz co widać na rzeczonym nagraniu – jeleń był ciągnięty za poroże, klepany i dotykany butem. Materiał zobaczycie w dalszej części tekstu.

Turyści męczyli jelenia w drodze na Morskie Oko! Skandaliczne nagranie obiegło Internet

Jak dobrze wiadomo, Tatry w sezonie letnim są dosłownie oblężone przez turystów. I choć nie należy generalizować – wielu z nich w górach po prostu nie potrafi się zachować. Ludzie zostawiają po sobie śmieci, ale jak widać na najnowszym przykładzie, zdarza im się nawet męczyć dzikie zwierzęta, dla których góry są domem. Tak było właśnie tym razem. W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, które zbulwersowało wiele osób. Widać na nim grupę turystów, którzy spotkali na szlaku jelenia. Niestety, zwierzak nie mógł liczyć na uszanowanie jego otoczenia.

Jak widać na nagraniu, jeleń był ciągnięty za poroże, klepany a nawet dotykany butem. Zwierzę wyraźnie zestresowane i zdenerwowane, nie wiedziało jak się zachować. Wszystkiemu towarzyszyły salwy śmiechu. Nieodpowiedzialne zachowanie turystów uwieczniono na poniższym materiale, który opublikowano na kanale „UWAGA JANUSZ”:

ZOBACZ TAKŻE: A WIĘC JEDNAK – BĘDĄ OBOSTRZENIA W POLSCE! MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ZDRADZIŁ SZCZEGÓŁY. ZNÓW PODZIAŁY NA ŻÓŁTE I CZERWONE STREFY. ILE ZAKAŻEŃ ABY REGION STAŁ SIĘ ŻÓŁTĄ STREFĄ?

W Tatrach nie wolno podchodzić do dzikich zwierząt oraz ich dokarmiać. Turyści jednak sobie z tego nic nie robią

Jak się okazuje, w Tatrach obowiązuje zakaz podchodzenia i dokarmiania dzikich zwierząt. Jak jednak idealnie widać na powyższym nagraniu, turyści sobie z niego nic nie robią.

Portal donald.pl podaje, że strażnicy za takie zachowania mogą karać mandatami od 50 do 500 złotych. Sam Tatrzański Park Narodowy natomiast stale informuje, aby nie zbliżać się do dzikich zwierząt. Jak widać – bezskutecznie.

źródło: o2.pl, donald.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.