Będą konfiskować auta w Polsce? Zaskakująca zapowiedź premiera Morawieckiego!

będą konfiskować auta

Będą konfiskować auta w Polsce? Zaskakująca zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego zelektryzowała opinię publiczną! Takiego kroku nikt się nie spodziewał, ale wiele wskazuje na to, że właśnie tak może się stać. Mianowicie, chodzi o pojazdy osób, które pod wpływem alkoholu wsiadły za kierownicę. Konfiskata pojazdu pijanego kierowcy miałaby okazać się kolejną karą za „jazdę na podwójnym gazie”. Morawiecki o pomyśle więcej mówił podczas pikniku, odbywającego się przy okazji kampanii „Dobry Kierowca”.

Będą konfiskować auta w Polsce? Zaskakująca zapowiedź premiera Morawieckiego!

Rząd planuje ostro wziąć się za kierowców, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego i notorycznie je łamią. Od kilku dni mówi się o niewyobrażalnie wysokich mandatach, jakie mają już niebawem pojawić się w naszym kraju. Mogą one wynieść nawet 5 tysięcy złotych, kiedy prędkość przekroczymy o zdawałoby się niewiele – bo o 30 kilometrów na godzinę. Już to wystarczy, aby wpłynąć na wyobraźnię kierowców.

To jednak nadal nie wszystko. Kolejny krok to wprowadzenie zmian w systemie punktów karnych. Mianowice, te miałoby się kasować dopiero po dwóch latach, a nie tak jak ma to miejsce obecnie – po roku. To może sprawić, że łatwiej będzie stracić prawo jazdy. Najnowszy pomysł, którym na pikniku przy okazji kampanii „Dobry Kierowa” pochwalił się Mateusz Morawiecki, bije jednak wszystkie wcześniejsze na głowę. Mianowicie, pojawił się plan, aby pijanym kierowcom konfiskować samochody.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE MANDATY ZA PRĘDKOŚĆ W POLSCE – NAWET 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI O ZALEDWIE 30KM/H!

Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców to kwestia czasu. Mocne słowa premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wojnę z pijanymi kierowcami. Jego słowa przytaczają portale tvp.info oraz o2.pl:

Musimy zdecydowanie temu przeciwdziałać i zgodnie z zapowiedzią z mojego expose zobowiązałem rząd do bardzo zdecydowanych działań w tym zakresie. Zmieniamy w związku z tym niezmieniane od bardzo dawna zasady, związane z mandatami, grzywnami; w przypadku jazdy po pijanemu będzie możliwość skonfiskowania samochodu.

Myślice, że konfiskata samochodów pijanych kierowców to dobry pomysł?

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.