Awaria na smartfonach – „Google wciąż przestaje działać”. Jak usunąć komunikat?

Awaria na smartfonach

Od rana wielu użytkowników smartfonów zachodzi w głowę, co się dzieje z ich telefonami. Komunikat o treści „Google wciąż przestaje działać” utrudnia normlane korzystanie z telefonów. Czy awaria na smartfonach jest poważna? Okazuje się, że na szczęście nie. Tłumaczymy, jak się jej pozbyć!

Awaria na smartfonach

Od samego rana w sieci mnożą się wpisy zaniepokojonych użytkowników smartfonów, którzy nie mogą w pełni korzystać ze swoich urządzeń. Powodem utrudnień jest wyskakujący co chwilę komunikat o treści „Google wciąż przestaje działać”, zasłaniający część ekranu i zwalniających działanie telefonu. W niektórych przypadkach treść pojawia się przez ułamek sekundy, przez co trudno go przeczytać. Początkowo myślano, że awaria dotyczy jedynie telefonów marki Xiaomi, jednak po czasie na problemy zaczęli skarżyć się również użytkownicy innych sprzętów. Jak informuje serwis dobreprogramy.pl są to modele: Samsung (Note 10 lite, A32, A40), Redmi Note 9 Pro, Galaxy A7 (2018), Galaxy s8+ s10+, Poco X3 NFC, Galaxy a70, Motorola G9 i Xiaomi Redmi 5.

ZOBACZ TAKŻE: SZCZĘSNY PALIŁ PAPIEROSY PRZED MECZEM Z HISZPANIĄ? PAPARAZZI BEZLITOŚNI [FOTO]

Zapewne wielu z was ciekawi, czy awaria na smartfonach jest poważna i jakie są jej skutki. Uspokajamy, że bez problemu możemy samodzielnie pozbyć się komunikatu. Wystarczy odinstalować aplikację o nazwie Google. Ważne, aby nie pomylić jej z Google Maps, Google Zdjęcia czy jakiejkolwiek innej. Można to zrobić korzystając ze Sklepu Play i wpisując w wyszukiwarkę „Google”, a następnie klikając „odinstaluj”. Tą samą czynność możemy wykonać wchodząc w ustawienia aplikacji.

Usunięcie najnowszej aktualizacji Google powinno rozwiązać problem, a komunikat nie będzie się już pojawiał. Na ten moment nie wiadomo jednak co przyczyniło się do awarii na smartfonach. Do całej sytuacji nie odniósł się również sam Google. W sieci pojawiło się jednak mnóstwo komentarzy dotyczących usterki, dlatego mamy nadzieję, że firma wkrótce zabierze głos w sprawie.

 

źródło: komputerswiat.pl, dobreprogramy.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.