Aplikacja „Mam Prawa” pomoże w przy policyjnej kontroli i nie tylko! Zobacz jej funkcje

aplikacja mam prawa

Aplikacja „Mam Prawa” to coś nowego na rynku aplikacji mobilnych. Dzięki niej, pod ręką możemy mieć scenariusze oraz wskazówki dotyczące kontroli policji – i to nie tylko drogowych. Twórcy zawarli w niej wiele przydatnych informacji, które pomogą nam w obliczu bliskiej styczności z funkcjonariuszami. Na co możemy sobie pozwolić podczas zatrzymania? Jak postąpić gdy ktoś nas pobije? Ktoś nam grozi i nie wiemy jak się zachować? A może policja przyjechała na nasza imprezę? Z pomocą przychodzi wtedy „Mam Prawa” – a to tylko mała część funkcji, które oferuje apka.

Aplikacja „Mam Prawa” pomoże przy policyjnej kontroli i nie tylko

„Mam Prawa” to pewna nowość. Aplikacja jest istną encyklopedią, która sprawnie przeprowadzi nas przez scenariusze dotyczące sytuacji, w których interweniować może lub musi policja. Najważniejsze jest jednak to, że wszystko przestawione jest w bardzo przejrzysty i intuicyjny sposób.

Ekran menu głównego wyróżnia się niesamowitą prostotą, a z niego jesteśmy łatwo nawigowani do sekcji, która w tej chwili najbardziej nas interesuje. Tym sposobem możemy udać się do następujących zakładek:

  • Na ulicy
  • W domu
  • W samochodzie
  • Groźby i oszustwa
  • Kradzieże i inne
Policja chce cię wylegitymować? „Mam Prawa” wyjaśni jak się zachować

Aplikacja, jak już wcześniej wspomniano, przewiduje różne scenariusze i proponuje konkretne zachowania, aby wszystko poszło sprawnie. W sekcji „Na ulicy” możemy znaleźć aż 12 podkategorii, w których znajdują się przejrzyste wyjaśnienia oraz wskazówki dotyczące choćby wylegitymowania czy zatrzymania z narkotykami/dopalaczami. Dowiemy się tam choćby tego, jak zachować się w momencie, gdy funkcjonariuszy ujawni u nas zakazane substancje.

Można tam znaleźć także informację o tym, czy warto odmawiać podania policjantom swojej tożsamości, oraz jakie są tego konsekwencje. Dzięki aplikacji dowiemy się również, czy można i jak złożyć ewentualną skargę na przeprowadzaną interwencję.

Picie alkoholu w miejscu publicznym – czy da się uniknąć mandatu? Czym jest miejsce publiczne?

Poza poradami dotyczących choćby kontroli drogowych, znajdzie się tam także wiele cennych informacji – zwłaszcza z perspektywy ludzi młodych, lubiących zabawę. Jednym z przykładów może być picie alkoholu w miejscu publicznym. W aplikacji znajdziemy właśnie między innymi taką zakładkę (dowiemy się tam, czym jest miejsce publiczne, oraz co robić, gdy funkcjonariusz zamierza wystawić mandat).

Głośne nocne imprezy? Możemy być ich organizatorami, ale też ofiarami. Aplikacja da wskazówki, co zrobić, gdy sąsiad jest zbyt uciążliwy. Jednakże, zdarzyć się może, że policja odwiedzi naszą imprezę. „Mam Prawa” wyjaśnia także to, jak zachować się w takim przypadku.

Aplikacja jest darmowa – można ją pobrać na urządzenia z systemem Android

Pełne możliwości „Mam Prawa” można poznać pobierając aplikację. To jest w pełni darmowe – wystarczy posiadać urządzenie z Androidem. Informacje w niej zawarte, mogą okazać się nieocenione i niejednokrotnie ratować z opresji.

ZOBACZ TAKŻE: ANGIELSKIE CYRKI Z ZAKAZEM – WIDZOWIE NIE ZOBACZĄ W NICH DZIKICH ZWIERZĄT! CZY INNE KRAJE POWINNY WZIĄĆ PRZYKŁAD Z WIELKIEJ BRYTANII?

źródło zdjęć: aplikacja „Mam Prawa”

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.