Anonymous włamali się do danych Banku Centralnego Rosji – zagrozili ujawnieniem tajnych akt!

Anonymous

Hakerska grupa Anonymous aktywnie działa w wojnie toczonej między Ukrainą i Rosją. Hatywiści już na samym początku inwazji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów wypowiedzieli wojnę Putinowi i regularnie informują o swoich dokonaniach. Tym razem włamali się do danych Banku Centralnego Rosji i zagrozili ujawnieniem dziesiątek tysięcy tajnych akt.

Anonymous zaangażowani w wojnę cybernetyczną

Minął miesiąc od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. Należy przypomnieć, że trwająca wojna rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Oprócz walk militarnych, toczone są również walki cybernetyczne. Aktywnie działają internetowi trolle, którzy szerzą strach i dezinformacje, a media wielokrotnie informowały o licznych atakach hakerskich ze strony Rosji.

W sprawę zaangażowała się grupa Anonymous wyrażająca sprzeciw w ograniczaniu wolności obywatelskich. Już na początku agresji Rosji na Ukrainę wypowiedzieli wojnę cybernetyczną i regularnie dokonują ataków.

ZOBACZ TAKŻE: ZNAKI NA RĘKACH UKRAIŃSICH DZIECI – CO OZNACZAJĄ?

Anonymous włamali się do danych Banku Centralnego Rosji

Tym razem grupa hakerska poinformowała o rozbiciu Banku Centralnego Rosji. Zagrożono również wyjawieniem ponad 35 tys. tajnych plików.

„Zespół Anonymous rozbił Bank Centralny Rosji. Ponad 35 000 plików z tajnymi danymi zostanie opublikowanych w ciągu 48 godzin” – czytamy na Twitterze.

Warto wspomnieć, że od początku ataku Rosji na Ukrainę, Anonymous dokonali zhakowania ponad 2500 oficjalnych białoruskich i rosyjskich stron, także na strony rządowe. Ponadto w ubiegły weekend haktywiści włamali się do tysięcy rosyjskich drukarek, z których wydrukowały się informacje o wojnie, a także instrukcja do instalacji przeglądarki Tor. Na swoim koncie mają również ataki na rosyjską telewizję, w której wyemitowali wstrząsające kadry mające miejsce na Ukrainie. Żeby tego było mało, uziemili również kilku rosyjskich dostawców usług internetowych.

Jak oceniacie działa grupy hakerskiej Anonymous?

 

źródło: twitter.com, polsatnews.pl, zdjęcie – pixabay.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.