Odessa: Ukraińcy przygotowują się na atak Rosji. W tle słychać popularną piosenkę – poruszające nagranie! [WIDEO]

Ukraińcy przygotowują się do ataku Rosji

W sieci pojawiło się budzące skrajne emocje nagranie. Widać na nim, jak Ukraińcy w Odessie przygotowują się do ataku Rosji. Pełni zapału, waleczni mężczyźni prężnie pracują, słuchając w tle popularnej piosenki.

Wojna na Ukrainie

Minął miesiąc od rozpoczęcia się zmasowanego ataku Rosji na Ukrainę. Walki trwają po dziś dzień, a waleczni Ukraińcy nie dają za wygraną. Przypomnijmy, że siły rosyjskie zaatakowały naszych wschodnich sąsiadów drogą lądową, powietrzną oraz morską.

Mieszkańcy Odessy od samego początku dumnie odpierali atak wroga, a cywile aktywnie angażowali się w pomoc. Tuż po rozpoczęciu agresji mieszkańcy zorganizowali się, by wspólnie tworzyć zapory z worków z piaskiem, a także zajmowali się produkcją koktajli Mołotowa. W sieci pojawiły się nagrania obrazujące skalę pracy i przygotowań do kolejnych ataków wroga.

ZOBACZ TAKŻE: ZNAKI NA RĘKACH UKRAIŃSKICH DZIECI – CO OZNACZAJĄ?

Ukraińcy przygotowują się na atak Rosji

Mer Odessy w ostatnich dniach poinformował, że przypuszcza, iż Rosjanie wkrótce spróbują ponownie zaatakować miasto i otoczyć je. W związku z tymi zapowiedziami Ukraińcy rozpoczęli przygotowania na być może zbliżający się atak.

W sieci pojawiło się nagranie obrazujące przygotowania. Widać na nim dziesiątki silnych mężczyzn, którzy pracują w pocie czoła, przerzucając kolejne worki z piaskiem. Emocje wzbudza także fakt, że Ukraińcy pracują do akompaniamentu znanego utworu „It’s my life”, którego autorem jest Bon Jovi. Nie od dziś wiadomo, że niektóre piosenki działają motywacyjnie i swoim przekazem dają siłę i nadzieję. Warto zwrócić uwagę, że w refrenie utworu „It’s my life” słyszymy:

„To moje życie!
I teraz albo nigdy,
Nie będę żył wiecznie,
Chcę po prostu żyć”

Nagranie Ukraińców przygotowujących się do ataku zobaczycie poniżej:

 

źródło: twitter.com, youtube.com, eska.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.