Znaki na rękach ukraińskich dzieci – co oznaczają?

Znaki na rękach dzieci

Trwa 4. tydzień zaciętych walk na Ukrainie. Rosjanie wielokrotnie udowodnili, że nie liczą się z żadnymi zasadami, dlatego nie obce są im ataki na cywilów. W obawie o życie dzieci, Ukrainki wymyśliły sposób oznaczania swoich dzieci, na wypadek uwięzienia pod gruzami zniszczonych budynków. 

Wojna na Ukrainie

24 lutego w godzinach porannych doszło do zmasowanego ataku sił rosyjskich na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi mogą liczyć na pomoc wielu krajów i w dalszym ciągu walecznie bronią swojej ojczyzny.

W ostatnich tygodniach Rosjanie udowodnili swoją bezwzględność i nieprzewidywalność. Wielokrotnie dopuścili się bombardowania budynków mieszkalnych oraz ataków na cywilów. Ukraińskie media informują, że na ten moment zginęło już 117 dzieci, a ponad 155 zostało rannych.

Znaki na rękach ukraińskich dzieci

Obecnie największe walki mają miejsce w Mariupolu. Od blisko miesiąca w mieście trwają zmasowane ataki. Szacuje się, że nawet 80% budynków w Mariupolu zostało zniszczonych. W piwnicach i bunkrach w dalszym ciągu ukrywają się Ukraińcy, którzy każdego dnia drżą o życie swoje i najbliższych.

ZOBACZ TAKŻE: WTEDY ROSJA UŻYJE BRONI ATOMOWEJ – RZECZNIK KREMLA WYJAŚNIA

Okazuje się, że kobiety w obawie o życie i zdrowie swoich dzieci postanowiły je oznaczać. W sieci pojawiły się zdjęcia rąk dzieci, na których widnieją znaki. Są to symbole grupy krwi. Dziennikarka „The Kyiv Independent” Anastazja Lapatina poinformowała:

„Rozmawiałam z kobietą, która uciekła z Mariupola, powiedziała mi, że zapisuje grupy krwi swoich dzieci na rękach, na wypadek gdyby zostały uwięzione pod gruzami, gdy rakieta uderzy w ich dom.”

Lapatina dołączyła do postu zdjęcia dziecięcych rąk.

 

źródło: o2.pl, The Kyiv Independent, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.