Anonymous dokonali kolejnego potężnego ataku na Rosję – usunięto 65 TB danych!

Anonymous

Grupa hakerska Anonymous nie daje za wygraną i w dalszym ciągu uprzykrza życie Rosjanom. Tym razem łupem padło aż 65 terabajtów danych, pochodzących z rosyjskiej agencji transportu lotniczego Rosawiacja. Ukradzione dane usunięto bezpowrotnie.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEPOWIEDNIA BABY WANGI O ROSJI I WŁADIMIRZE PUTINIE

Kolejny atak Anonymous

24 lutego rozpoczął się bestialski atak Rosji na Ukrainę, będący eskalacją konfliktu trwającego od 2014 roku. Sprzeciw wojnie wyraziło wiele krajów, firm i organizacji, w tym grupa hakerska Anonymous. Haktywiści już na początku inwazji wypowiedzieli Rosji wojnę cybernetyczną i słowa dotrzymali.

Jak poinformował serwis aviation24.be, Anonymous zhakowało rosyjską agencję transportu lotniczego Rosawiacja, z której usunięto aż 65 TB danych, w tym maile pracownicze oraz historię rejestrowanych lotów. Żeby tego było mało, agencja nie posiadała kopii zapasowej, przez co dane te zniknęły bezpowrotnie.

Niektóre źródła donoszą jednak, że za atak nie odpowiadają Anonymous mimo, że grupa ta przyznała się do kradzieży i usunięcia danych.

Warto wspomnieć, że od początku ataku Rosji na Ukrainę, Anonymous dokonali zhakowania ponad 2500 oficjalnych białoruskich i rosyjskich stron, w tym stron rządowych. Zaangażowali się również w uświadamianie Rosjan, emitując w rosyjskiej telewizji prawdziwe nagrania z frontu. Zhakowali także drukarki, by wydrukować z nich informacje o wojnie, a także instrukcje do instalacji przeglądarki Tor. Uziemili również kilku rosyjskich dostawców usług internetowych.

Popieracie działalność Anonymous?

 

źródło: wirtualnemedia.pl, twitter.com, aviation24.be, zdjęcie – pixabay.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.