Rosyjscy żołnierze przechodzą do ukraińskiej armii. Legion „Wolna Rosja”

rosyjski wywiad

Rosyjscy żołnierze przechodzą do ukraińskiej armii. O zaskakujących doniesieniach pisze portal RMF24.pl. Mówi się o powstaniu tak zwanego legionu „Wolnej Rosji”. W jego skład mają wchodzić właśnie byli rosyjscy żołnierze przebywający w niewoli, którzy zdecydowali się na walkę po stronie Ukrainy. Gdyby tego było mało, w legionie już teraz mają znajdować się nie tylko rosyjscy szeregowi żołnierze, ale również oficerowi z Rosji. Informacja już teraz obiegła cały świat i jest kolejną porażką Władimira Putina.

Rosyjscy żołnierze przechodzą do ukraińskiej armii. Na utworzony przez nich legion mówi się „Wolna Rosja”

Kolejne niezmiernie interesujące informacje docierają z Ukrainy, gdzie toczy się wojna z Rosją. Rosyjski agresor nadal ponosi wiele strat i porażek na polu bitwy. Dzielni Ukraińcy robią co w ich mocy, aby ochronić kraj przed najeźdźcą – choć jak łatwo się domyślić, sami też ponoszą pewne straty. Tragicznie wygląda krajobraz bombardowanych miast. Zgięło także bardzo dużo ludności cywilnej. Walki wciąż są zaciekłe, mimo gwarancji Rosjan o wycofaniu się spod Kijowa. Nie wszyscy wierzą w intencje armii Putina. Tymczasem w mediach pojawiły się doniesienia o kolejnym ciosie, jaki otrzymało rosyjskie wojsko. Mianowicie, jak czytamy w RMF24.pl – rosyjscy żołnierze zaczynają przechodzić do ukraińskiej armii.

Na tworzony przez nich legion mówi się „Wolna Rosja”. Podkreśla się, że wstąpienie w jego szeregi jest dobrowolne. Tworzą go rosyjscy żołnierze przebywający jak dotąd w niewoli. Wiadomo, że w tej chwili legion tworzy już ponad 100 ochotników.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEPOWIEDNIA BABY WANGI O WŁADIMIRZE PUTINIE. TO CZEKA ROSJĘ I JEJ PRZYWÓDCĘ!

Nie tylko szeregowi żołnierze z Rosji, ale także rosyjscy oficerowie zasilą ukraińskie wojska

Jak czytamy w RMF24.pl – legion już teraz tworzy ponad 100 ochotników, a wśród nich znajdują się nie tylko szeregowi żołnierze, ale też oficerowie z Rosji. Chcący wstąpić do legionu podpisują specjalne oświadczenie, w którym wyrażają chęć walki dla Ukrainy. Oczywiście jednak ochotnicy muszą zostać sprawdzeni przez ukraińskie służby i kontrwywiad.

Warto też zwrócić uwagę na umundurowanie omawianego legionu. Rosjanie będą walczyć – jak podaje RMF24.pl – w swoich mundurach, ale znajdą się na nich ukraińskie symbole i emblematy. Będą mogli też liczyć na takie same przywileje jak wojsko ukraińskie, w tym dostęp do opieki medycznej.

W RMF24.pl czytamy, że Rosjanie po stronie Ukrainy chcą walczyć nie tylko za kraj, który wcześniej zaatakowali, ale też o obalenie reżimu Putina.

źródło: RMF24.pl

foto: independent.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.