Jak zachował się Sousa po awansie Polski na MŚ? Wymowna postawa…

jak zachował się sousa

Jak zachował się Sousa po awansie Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze? O Portugalczyku było bardzo głośno na przełomie roku 2021 i 2022. Wszystko przez jego rezygnację z prowadzenia polskiej reprezentacji na rzecz brazylijskiego klubu, do tego w naprawdę newralgicznym momencie, bo tuż przed barażami o mundial. Postawił on w bardzo trudniej sytuacji władze PZPN, ale też przede wszystkim piłkarzy. Summa summarum wszystko wyszło nam na dobre. A jak Sousa zareagował na awans do MŚ zespołu, który niedawno prowadził?

Jak zachował się Sousa po awansie Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze? Wymowna postawa Portugalczyka…

Paulo Sousa nie jest w Polsce darzony wielką sympatią. Kibice okrzyknęli go zdrajcą po tym, gdy na samym początku pracy z reprezentacją, podczas konferencji prasowej cytował Jana Pawła II, natomiast później pozostawił drużynę w newralgicznym momencie, wybierając pracę w brazylijskim klubie. To sprawiło, że biało-czerwoni kibice na dobre odwrócili się od Portugalczyka, który wydawał się sprawiać doskonałe wrażenie. Nie szło to jednak w parze z osiąganymi wynikami, choć co prawda zaprowadził nas on do barażów o mundial w Katarze. Po drodze przytrafiły mu się jednak fatalne Mistrzostwa Europy, które dostał niejako w prezencie (awans na turniej wywalczył Jerzy Brzęczek, lecz został zwolniony zanim doszło do Euro). Na rzeczonym turnieju drużyna pod wodzą Sousy zdobyła zaledwie jeden punkt w grupie.

Wczoraj reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza w świetnym stylu uporała się w barażowym finale ze Szwecją. Dzięki temu jasne stało się, że biało-czerwoni zagrają na mundialu w Katarze. Jak na wszystko zareagował Paulo Sousa, który z drużyną związany był od początku roku 2021?

ZOBACZ TAKŻE: MOŻLIWI RYWALE POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W KATARZE JUŻ ZNANI! Z KIM MOGĄ ZMIERZYĆ SIĘ BIAŁO-CZERWONI W FAZIE GRUPOWEJ?

Paulo Sousa przemilczał fakt awansu Polski na mundial. Pogratulował natomiast Portugalii

Jak się okazało, Paulo Sousa kompletnie przemilczał fakt awansu Polaków na Mistrzostwa Świata. W swoich mediach społecznościowych kompletnie zignorował to, że zespół, który prowadził w kwalifikacjach, dostał się na wielką imprezę. Rzuca się to w oczy tym bardziej, że na jego Instagramie pojawiły się gratulacje dla… reprezentacji Portugalii, która także po barażach awansowała na mundial w Katarze.

Kibice od razu to zauważyli i zarzucili Sousie brak klasy. Czy słusznie?

źródło: o2.pl, Instagram; foto: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.