Andrzej Duda odmówił udziału w debacie organizowanej przez TVN, Onet i WP

andrzej duda odmówił udziału w debacie

Andrzej Duda odmówił udziału w debacie organizowanej przez TVN, Onet i WP. Jednocześnie zaprosił swojego oponenta, Rafała Trzaskowskiego, do udziału w debacie, którą zorganizować zamierza TVP. Sztab prezydenta Andrzeja Dudy poinformował, że w czasie, gdy miała odbyć się debata, za którą odpowiedzialne miały być TVN, Onet i WP, ich kandydat miał mieć duże spotkanie z mieszkańcami w województwie lubuskim. Już teraz wiadomo, że debata zaplanowana na 2 lipca nie odbędzie się.

Andrzej Duda odmówił udziału w debacie organizowanej przez TVN, Onet i WP

Nie dojdzie do debaty, za której organizacje miały odpowiadać TVN, Onet i WP. Jak podaje portal RMF24.pl, udziału w niej odmówił aktualny prezydent, Andrzej Duda. Wszystko miało się odbyć już dziś – a więc 2 lipca o godzinie 19:25. Co ciekawe, debata miała być nieodpłatnie udostępniona dla wszystkich zainteresowanych mediów, a jej transmisja miała odbywać się także za pomocą kanałów mediów społecznościowych. Prowadzącymi mieli być natomiast: Monika Olejnik, Grzegorz Kajdanowicz, Marek Kacprzak oraz Andrzej Stankiewicz (przedstawiciele odpowiednio: TVN24, TVN, Wirtualnej Polski i Onetu).

Zainteresowane strony o planowanej debacie wiedziały już w poniedziałek, a więc tuż po pierwszej turze wyborów.

ZOBACZ TAKŻE: INWAZJA JADOWITYCH PAJĄKÓW W POLSCE! WE WROCŁAWIU DEZYNSEKCJA CAŁEGO OSIEDLA. JAKIE OBJAWY MOGĄ WYSTĄPIĆ PO UKĄSZENIU KOLCZAKA ZBROJNEGO? CZY JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Rafał Trzaskowski wyraził chęć wzięcia udziału w debacie. Sztab Andrzeja Dudy wszystko tłumaczy zaplanowanym wcześniej spotkaniem

Rafał Trzaskowski na zaproszenie na debatę zareagował błyskawicznie, a jego odzew był jednoznaczny. Wszystko można zobaczyć poniżej:

Już teraz wiadomo jednak, że do takowego spotkania dwójki kandydatów na prezydenta RP nie dojdzie. Jak tłumaczy sztab prezydenta Andrzeja Dudy, ich kandydat na czas debaty organizowanej przez TVN, WP i Onet ma już zaplanowane spotkanie z mieszkańcami w województwie lubuskim.

Jednakże, sztab prezydenta Andrzeja Dudy jednocześnie zaprosił na debatę, która już 6 lipca ma odbyć się w TVP. Tutaj padły następujące słowa, które przytacza portal RMF a my cytujemy je poniżej:

W czwartek jesteśmy w województwie lubuskim, mamy duże spotkanie z mieszkańcami. W poniedziałek (6 lipca) będziemy na debacie w telewizji publicznej w Końskich, czekamy na Rafała Trzaskowskiego, mam nadzieję, że pan Rafał Trzaskowski będzie również.

„To dyktat i my się na to nie zgadzamy. Myślę, że formuła zaproponowana przez TVP jest najbardziej uczciwa. Tam pytać będą mieszkańcy, a nie dziennikarze dogadani z jednym lub drugim sztabem”

źródło: Twitter, RMF24.pl