Aleksiej Nawalny otruty – lider rosyjskiej opozycji jest w stanie ciężkim

Aleksiej Nawalny otruty

Aleksiej Nawalny został otruty! Informacje te potwierdziła berlińska klinika. Okazuje się, że niemieccy lekarze znaleźli w jego organizmie trujące substancje. Stan lidera rosyjskiej opozycji oceniono na ciężki.

Aleksiej Nawalny otruty!

W czwartek rano rzeczniczka Nawalnego poinformowała, że opozycjonista w trakcie lotu z Tomska do Moskwy źle się poczuł i stracił przytomność. Warto wspomnieć, że polityk wracał z Syberii, gdzie pracował nad śledztwem dotyczącym deputowanych partii władzy Jedna Rosja. Samolot z politykiem wylądował awaryjnie w Omsku, gdzie trafił do szpitala. Lekarze poinformowali wówczas, że jego stan zdrowia jest stabilny, ale bardzo ciężki. Aleksiej zapadł w śpiączkę i nie oddycha samodzielnie. Już wtedy pojawiły się pierwsze przypuszczenia na temat otrucia. Lekarze poinformowali jednak, że w jego organizmie doszło do „zaburzenia metabolizmu”. Wkrótce polityka przetransportowano do kliniki Charite w Berlinie. Niemieccy lekarze potwierdzili, że polityk został otruty. Poinformowali, że trucizna ma niezwykle duży wpływ na organizm człowieka, jednak nie do końca można przewidzieć jej konsekwencje.

Teraz pacjent jest leczony atropiną. Nie wiadomo, jaki będzie wynik, na chwilę obecną nie można wykluczyć konsekwencji dla układu nerwowego – zdradził jeden z lekarzy Nawalnego.

Lekarze przypuszczają, że mogły to być inhibitory cholinesterazy, które stosuje się podczas leczenia Alzheimera i demencji. Substancje te występują naturalnie np. w jadzie niektórych węży. Co więcej, substancje te są silnymi neurotoksynami i znajdują się również w gazie sarinie i środku VX, którym zabito brata Kim Dzong Una – Kim Dzong Nama.

 

ZOBACZ TAKŻE: JULIA TYMOSZENKO ZARAŻONA KORONAWIRUSEM – JEJ STAN JEST CIĘŻKI

Kim jest Aleksiej Nawalny?

Nawalny urodził się 4 czerwca 1976 roku w Butyniu. To rosyjski prawnik, działacz polityczny i publicysta. W 2018 roku kandydował na prezydenta Rosji. Co ciekawe, Nawalny posiada dwa kanały w serwisie YouTube, na których zdradza szczegóły korupcji w administracji Putina. Założył także jeden z najpopularniejszych w Rosji blogów. Jest krytykiem Władimira Putina i partii Jedna Rosja. Walczy z korupcją i nadużyciami władzy. 

źródło: rmf24.pl, polityka.pl, focus.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.