Niemieckie służby donoszą: bojówkarze Antify trenują walki uliczne w Poznaniu

bojówkarze Antify

Niemieckie służby donoszą, że bojówkarze Antify ćwiczą starcia uliczne nie tylko w Berlinie i Poczdamie, ale również poza granicami ich kraju. Okazuje się, że zwolennicy Akcji Antyfaszystowskiej szkolą się m.in. w Poznaniu. Dane na ten temat udostępnił Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji.

Ekstremiści Antify trenują walki uliczne w Poznaniu

Jak informuje „Die Welt”, bojówkarze Antify szkolą się w bójkach ulicznych również poza granicami Niemiec. Okazuje się, że Poznań jest ich jednym z „anarchistycznych centrum”. Zwolennicy Antify uczą się m.in. sztuk walki, ponieważ uważają, że jest to jeden ze środków walki z rzekomymi ekstremistami prawicy. Dane na ten temat miał udostępnić Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji. Warto wspomnieć, że to nie jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie dochodzi do szkolenia bojówek. W ubiegłym roku w Warszawie odbyły się warsztaty z tzw. „taktyk miejskich”/”ulicznych gimnastyk”, czyli techniki działania grupowego. Spotkania te były finansowane z pieniędzy z warszawskiego ratusza.

Co ciekawe, na dniach Facebook zbanował Antifę w celu zwalczania przemocy. Ze strony zniknęły m.in. takie profile jak „It’s Going Down” czy „CrimethInc.” Facebook uznał, że wspierają one przemoc.

Donald Trump od miesięcy domagał się tego w serii postów w mediach społecznościowych, w których wyraźnie obwiniał anarchistów i antyfaszystów za ogólnokrajową falę protestów wywołanych nieustanną przemocą policyjną w Stanach Zjednoczonych – napisał w sieci jeden ze zwolenników Antify.

ZOBACZ TAKŻE: BRAK UNIJNYCH DOTACJI DLA „STREF WOLNYCH OD LGBT”

Czym jest Antifa?

Antifa to inaczej „Akcja Antyfaszystowska”, czyli zbiorcze określenie osób, którzy deklarują sprzeciw faszyzmowi i poglądom skrajnie prawicowym. Jest to nieformalny ruch, który nie posiada żadnej hierarchii, ani kierownictwa. Często Antifę określa się również jako subkultura. Wśród zwolenników Akcji Antyfaszystowskiej wyróżniają się anarchiści, socjaliści, antyrasiści i liberałowie. Współczesne ruchy antyfaszystowskie nawiązują do niemieckich organizacji sprzeciwiających się faszyzmowi, które działały w okresie międzywojennym. Zajmują się m.in. zatrzymywaniem i blokowaniem marszy i pochodów, które nie głoszą ich poglądów.

źródło: nczas.com, wsensie.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.