Alarmy na terenie całego kraju potwierdzone! To decyzja premiera Morawieckiego

co się dzieje w Polsce

Alarmy na terenie całego kraju potwierdzone! Wszystko za sprawą premiera Mateusza Morawieckiego, który wcześniej zdecydował się na ich wprowadzenie, a teraz przedłużył ich obowiązywanie. Konkretnie chodzi o drugi stopień alarmowy BRAVO a także o trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Początkowo miały one obowiązywać do końca lipca, jednak już teraz wiadomo, że wszystko potrwa dłużej. Do kiedy? I co konkretnie oznaczają wspomniane alarmy? Szczegóły poniżej.

Alarmy na terenie całego kraju potwierdzone! To decyzja premiera Morawieckiego

Jest potwierdzenie odnośnie alarmów na terenie całego kraju. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, przedłużono działanie drugiego stopnia alarmowego BRAVO a także trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP. Warto przypomnieć, że wspomniane alarmy funkcjonują i są już z nami od jakiegoś czasu. Ostatnio miały jednak obowiązywać do końca lipca tego roku. Premier w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz szefem ABW przedłużył jednak ich obowiązywanie do końca sierpnia tego roku. Jak czytamy w serwisie o2.pl – „Tym samym pozostaną one z nami co najmniej do 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23.59„.

Na Twitterze o wszystkim informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Napisano tam:

Do końca sierpnia premier M.Morawiecki przedłużył okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP).

ZOBACZ TAKŻE: Bójka na pogrzebie. Ksiądz rzucił się z pięściami na żałobników, wiadomo o co poszło! Jest nagranie [WIDEO]

Co oznaczają alarmy BRAVO i CHARLIE-CRP?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyjaśnia, co tak właściwie oznacza wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO na terenie całej Polski. Okazuje się, że między innymi zobowiązuje on służby mundurowe do noszenia kamizelek kuloodpornych oraz broni długiej. To jednak nie wszystko. Ponadto pojawić mogą się kontrole domostw i pojazdów – chodzi o tak zwane „regiony zagrożone”.

Portal o2.pl wyjaśnia natomiast, co oznaczają alarmy CRP:

Stopnie alarmowe CRP wprowadza się w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym, które może dotknąć systemy teleinformatyczne administracji publicznej albo też systemy infrastruktury krytycznej.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.