Ostrzeżenia dla wszystkich Polaków. To znowu wydarzy się na dniach!

filar reprezentacji polski

Ostrzeżenia dla wszystkich Polaków. To znowu wydarzy się na dniach! Chodzi o nadciągające nad nasz kraj kolejne już fale upałów. Przed wszystkim ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski pokusił się nawet o stwierdzenie, że sierpniowe upały mogą pobić maksymalne rekordy temperatury. To wszystko sprawia, że sytuacja jest naprawdę poważna. Szczegóły poniżej.

Ostrzeżenia dla wszystkich Polaków. To znowu wydarzy się na dniach! O co chodzi?

Ostatnie dni były nie lada wytchnieniem od fali upałów, która towarzyszyła nam mniej więcej od połowy lipca. To właśnie wtedy wysokie temperatury najbardziej dawały się we znaki wszystkim Polakom. Okazuje się jednak, że być może nie było to jeszcze apogeum tego, co czeka nas w trwające wakacje. Mianowicie, IMGW ostrzega przed kolejną falą upałów, która właśnie nadchodzi nas nasz kraj.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że upały mogą być jednymi z najwyższych w historii. Portal RMF24.pl przytacza słowa meteorologa i rzecznika IMGW – Grzegorza Walijewskiego. Mówił on wprost:

Może się okazać, że zostaną pobite maksymalne rekordy temperatury.

Grzegorz Walijewski podkreśla, że sierpień będzie kolejnym już gorętszym niż dotychczas to bywało miesiącem. Sierpniowe temperatury mają być wyższe od normy wieloletniej z ostatnich 30 lat:

To będzie kolejny cieplejszy – niż dotychczas to bywało – miesiąc. Czerwiec był ekstremalnie ciepły, lipiec – szczególnie w południowo-zachodniej i zachodniej części kraju był bardzo ciepły, a teraz czeka cieplejszy sierpień.

ZOBACZ TAKŻE: Alarmy na terenie całego kraju potwierdzone! To decyzja premiera Morawieckiego

Termometry pokażą blisko 40 stopni Celsjusza

IMGW podało konkretne regiony, gdzie można spodziewać się najwyższych temperatur. To między innymi województwa dolnośląskie i lubuskie, gdzie będzie zdecydowanie najcieplej. Termometry pokażą tam nawet w granicach 36 stopni Celsjusza.

Upalnie będzie również w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie, a także w woj. kujawsko-pomorskim – 35 st. C

Najgoręcej może być w czwartek. Na ten dzień przewiduje się, że temperatury urosną nawet do 35 i 36 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury powinny utrzymać się jeszcze w piątek.

źródło: RMF24.pl, IMGW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.