Bójka na pogrzebie. Ksiądz rzucił się z pięściami na żałobników [WIDEO]

bójka na pogrzebie

Bójka na pogrzebie. Ksiądz rzucił się z pięściami na żałobników. Szokujące doniesienia docierają z Włoch, gdzie podczas pochówku miało dojść do wielkiego skandalu z księdzem w roli głównej. Kapłan zaatakował wiernych pod kościołem. Wiadomo już o motywach, jakimi kierował się odprawiający pogrzeb. Mało tego – w sieci pojawiło się nagranie z całego zajścia, oraz kilka istotnych szczegółów dotyczących całej sprawy. Więcej informacji oraz wideo znajdziecie poniżej.

Bójka na pogrzebie. Ksiądz rzucił się z pięściami na żałobników – jest nagranie! [WIDEO]

Do dramatycznych wydarzeń doszło niedawno we Włoszech – a wszystko podczas pogrzebu. Podczas pochówku we włoskim mieście Aversa doszło do bijatyki księdza z żałobnikami. Co istotne, to właśnie duchowny miał się rzucić na wiernych, okładać ich pięściami i szarpać. Według włoskich mediów, sprawcą całego zamieszania był proboszcz parafii.

Miejscowe media podają, że rozpoczęło się już wewnętrzne śledztwo w głośnej sprawie. Prowadzi je diecezja z miasta Aversa. Zanim doszło do bijatyki, między księdzem i wiernymi miało dojść do ostrej wymiany zdań. Ta przerodziła się w rękoczyny. Wszystko pod czujnym okiem monitoringu, dzięki czemu nagranie ze starcia kapłana z żałobnikami trafiło do sieci. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: W sklepach będzie jeszcze drożej? Właściciele Biedronki mówią wprost – to nie są dobre wieści dla Polaków, fatalna zapowiedź

Ujawniono szczegóły całego zajścia. Wiadomo, dlaczego ksiądz rzucił się na żałobników – o co poszło?

Jak czytamy w serwisie RMF24.pl – ujawniono, co tak naprawdę doprowadziło księdza do wybuchu agresji. Mianowicie, powodem bójki miały być pieniądze. Duchowny miał zażądać od żałobników wysokiej opłaty za sprawienie ostatniej posługi i pożegnania zmarłego. Jego rodzina miała jednak odmówić zapłaty i opuściła świątynię tuż po nabożeństwie. Właśnie to miało rozzłościć księdza, który dopuścił się wielkiej kłótni i rękoczynów.

Co ciekawe, policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tejże sprawie. Biskup Angelo Spinillo wydał jednak specjalny komunikat, w którym – jak podaje RMF24.pl – wyraża „żal z powodu tego, co się wydarzyło i powołuje specjalne ciało kanoniczne, które ma wyjaśnić sytuację”.

Zdaniem świadków zdarzenia, po bijatyce do szpitala trafiły trzy osoby.

źródło: RMF24.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.