Absurd na uczelni w Polsce. Aż 4 kamerki na zdalnym kolokwium aby student nie ściągał?

absurd na uczelni w polsce

Absurd na uczelni w Polsce. Zdumiewające wieści opublikował pewien użytkownik Twittera, które – jak zapewnia – dotyczą Politechniki Wrocławskiej. Mianowicie, w sieci krąży zrzut ekranu wiadomości od wykładowcy, który dokładnie opisał, jak będzie przebiegać zdalne kolokwium. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że studenci do jego zaliczenia potrzebować będą nie tylko wiedzy, ale także… czterech kamerek. Wszystko po to, aby prowadzący miał pewność, że nikt nie oszukuje na egzaminie. To jednak jeszcze nie wszystko.

Absurd na uczelni w Polsce. Aż 4 kamerki na zdalnym kolokwium, aby student nie ściągał

Zdalna nauka generuje wiele kłopotów. Wszystko rzecz jasna związane jest w pandemią COVID-19, wobec której wiele uczelni działa częściowo lub całkowicie w trybie zdalnym. I o ile prowadzenie wykładów zazwyczaj nie sprawia poważnych problemów – inaczej jest w przypadku egzaminów. Te także często odbywają się zdalnie. Nierzadko stwarza to olbrzymie absurdy, a jednym z nich podzielił się pewien użytkownik Twittera. Jak zapewnia internauta, wszystko dotyczy Politechniki Wrocławskiej. Mianowicie, prowadzący ma wymagać od swoich studentów aż 4 kamerek, aby mieć pewność, że ci nie oszukują i piszą kolokwium samodzielnie.

Na Twitterze pojawiła się treść wiadomości skierowanej do studentów:

Kolokwium będzie przeprowadzane przez Teamsy a dokładnie przez moduł zadania. Czas 10:30 – 12:00.

Utworzę spotkanie na którym każdy z Was będzie musiał dołączyć i włączyć kamerę. Ponieważ jedna to za mało aby zweryfikować samodzielność pracy, proszę przygotować 4 kamery i odpowiednio ustawić przed zaliczeniem:

  • pierwsza skierowana na twarz
  • druga na kartkę z zadaniami
  • trzecia na ekran komputera
  • czwarta na komórkę (którą oczywiście proszę wyciszyć, żeby nikomu nie przeszkadzać)

Ponadto co 2 minuty będę losował jedną z osób aby klasnęła w dłonie, żeby sprawdzić czy obraz nie został wcześniej nagrany i zapętlony. Gest może ulec zmianie.

ZOBACZ TAKŻE: POWITANIE MORDERCY MAŁEJ MAI W WIĘZIENIU. W SIECI OPUBLIKOWANO MOCNE NAGRANIE [WIDEO]

Internauci nie dowierzają, że to może być prawda

W komentarzach pod postem na Twitterze nie wszyscy dowierzają, że tak surowe zasady podejścia do egzaminu zdalnego są prawdziwe. Użytkownik zapewnia jednak, że to prawda. Niektórzy sugerują jeszcze, że sytuacja dotoczy Politechniki w Rzeszowie, a nie we Wrocławiu.

Jeśli studenci rzeczywiście otrzymali takie wiadomości i wytyczne – uważacie to za lekką przesadę?

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.