6 fotoradarów stanie na moście Poniatowskiego w Warszawie – przesada?

6 fotoradarów stanie na moście

Aż 6 fotoradarów stanie na moście Poniatowskiego w Warszawie – poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Zgodę na montaż urządzeń na zabytkowym moście wydał wojewódzki konserwator zabytków. Działanie to ma sprawić, że kierowcy zaczną przestrzegać panujących tam ograniczeń prędkości. Jednak czy 6 fotoradarów na zabytkowym moście to nie za dużo?

6 fotoradarów stanie na moście Poniatowskiego w Warszawie

Przestrzeganie ograniczeń prędkości na moście Poniatowskiego jest dla kierowców dosyć trudne. Warto dodać, że obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h, a w niektórych miejscach do 40 km/h. Notoryczne łamanie ograniczeń prędkości odbiło się również na rowerzystach, którzy w tym miejscu zdecydowanie bardziej preferują poruszanie się chodnikiem, co znowu utrudnia przemieszczanie się pieszym. Warto również wspomnieć o tragicznej sytuacji, która miała miejsce we wrześniu 2018 roku właśnie na tym moście. Doszło wówczas do tragicznego wypadku, w którym zginęła 17-letnia rowerzystka. 


ZOBACZ TAKŻE: „JANUSZE JADĄ NA WAKACJE” – TAK ZAŁADOWANEGO SAMOCHODU JESZCZE NIE BYŁO [WIDEO]

W związku z tym postanowiono zamontować przy drodze fotoradary i to aż 6 – po trzy po północnej i południowej stronie mostu, m.in w pobliżu wieżyc i przystanków tramwajowych po lewobrzeżnej stronie. Przed ogłoszeniem, na lokalizację urządzeń na zabytkowym moście musiał wydać zgodę konserwator zabytków. Po jej otrzymaniu, Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg.

Statystyki informują, że blisko 90% kierowców jadących przez most Poniatowskiego łamie obowiązujące tam ograniczenie prędkości.

Wśród 3,5 mln zarejestrowanych przejazdów, większość nie trzymała się limitu, ok. 800 tys. było przekroczeniami prędkości o ponad 10 km/h, a ok. 28 tys. przekroczyło prędkość o 50 km/h. Są miejsca, w których ograniczenia przestrzegają nieliczni. Są przejścia, które kierowcy przejeżdżali z prędkością 150 km/h – poinformował ZDM.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.